ZAHRADA

Jak vybrat a kde pořídit opravdu kvalitní zahradnický substrát?

Odpověď na tuto otázku může být trošku oříškem. Na trhu jich totiž najdeme opravdu velké množství včetně těch ve vyšší cenové kategorii.

Univerzální, černozemní, přírodní, květinový, substrát pro výsev, jahody, borůvky, konifery, rajčata, zeleninu, pelargonie, pokojové rostliny, s hnojivem, aktivním humusem, mykorhízou, rašelinou atd. Substrátů na trhu opravdu existuje spousty. A kdo se v nich z řad laiků má vyznat. A skutečně jsou pro pěstované plodiny nezbytné, nebo se jedná jen o marketingový tah?

Chcete, aby vaše plodiny prosperovaly?

Odpověď záleží na tom, zda chcete, aby vaše rostliny prosperovaly. Čím více do nich totiž investujete, tím více od nich také dostanete. Logické je i to, že trh nabízí zahradnické substráty různých druhů. To je zase dáno potřebami různých rostlin. Každé totiž vyhovují jiné podmínky včetně půdy. Obecně se dá říci, že zahradnický substrát je třeba vybírat s přihlédnutím k různým parametrům. Spolu s druhem rostliny se jedná o její umístění a pěstební podmínky. Jiný substrát vyžadují rostliny pěstované venku, jiné ve skleníku a v interiéru.

Kde nakupovat?

Kvalitní zahradnické substráty pro profesionální zahrádkáře i laiky připravuje rodinný podnik JUHAS DP s.r.o. sídlící v Hrušovanech nad Jevišovkou, který se primárně zaměřuje na pěstování brambor, cibule a čerstvé sezónní zeleniny. Co se samotných substrátů týče, jak v kamenné prodejně, tak na e-shopu jsou k sehnání v podstatě všechny druhy substrátů, o kterých jsme se zmínili v úvodu tohoto článku. Ale také ty, s nimiž se v nabídce běžných hobbymarketů a zahradnických center nesetkáte. Těmi je třeba substrát na hroby, pro letničky a trvalky.

Nakupovat můžete nejenom v kamenné prodejně v Hrušovanech, ale také na e-shopu www.juhas-dp.cz. Pozor, pokud se místo dodání bude nacházet na trase Hrušovany – Brno nebo Hrušovany Znojmo, firma objednané zboží doručí na místo určení vlastním závozem.

Související příspěvky

Chybí vám důvody na koupi zahradního domku nebo altánku? Pomůžeme vám!

redakce

Zahradní nábytek musí mít svou kvalitu

redakce

Teplé počasí přichází! Máte připravené zahradní posezení?

redakce