TIPY

Jak zlikvidovat azbest? Proč je azbest nebezpečný?

V minulosti byl azbest používán pro výrobu různých stavebních materiálů, přičemž v současné době se s ním můžete potkat například ve formě střešní krytiny i fasádního obkladu. Pokud nedochází k mechanickému poškozování těchto částí nemovitosti, jsou principálně bezpečné a zdraví neškodí.

Nicméně demontáž materiálů a zařízení obsahujících azbest by měla být svěřena odborně vyškolené firmě. Jestliže hledáte společnost, která ví, jak zlikvidovat azbest, stačí se obrátit na společnost TREPART s.r.o.. Patří k nejzkušenějším firmám v České republice v oblasti sanace, odstraňování a zneškodnění azbestu. Ve svém portfoliu služeb má taktéž demoliční práce.

Nebezpečný azbest v domě i bytě

Kde všude narazíte na azbest v rodinném domě, respektive bytě? V rodinných domech se s azbestem setkáte na střechách ve formě krytiny, ale existují i azbestové trubky v komínech, stoupačkách a podhledech.

V minulosti bylo běžné, že na rodinných domech bylo realizováno vnější obložení stěn obkladem, známým pod názvem okál. Často se také vyskytují různá těsnění, jelikož azbest se hojně používal jako nehořlavý izolační materiál.

Proč je azbest nebezpečný?

Azbest je nebezpečný pouze tehdy, když je rozdroben a jeho vlákna se vznášejí ve vzduchu. Inhalace těchto vláken může způsobit vážná onemocnění. Nemoci spojené s azbestem se vyvíjejí dlouhodobě, a to třeba po deseti či dvaceti letech. Projevy onkologických nemocí způsobených azbestem mohou nastat klidně až po čtyřiceti letech.

TREPART s.r.o. je držitelem certifikátu ISO 9001, 45001 a 14001 a má dlouholeté zkušenosti v likvidaci azbestu podle nejpřísnějších norem E.P.A. v USA. Pracovníci jsou držitelem tohoto certifikátu pro práci s azbestem. Více informací o společnosti i službách najdete na webové stránce www.trepart.cz.

Související příspěvky

Preventivní ochrana bydlení se vyplatí

redakce

Topná sezóna je daleko, ale do rekuperační jednotky se vyplatí investovat již nyní

redakce

Spolehlivý nájemník je půlka úspěchu, jak ho najít?

redakce