Search

Odolné zahradní altány vám mohou dělat radost řadu let

Zahrada je dnes neodmyslitelnou součástí každého rodinnému domku a to napříč všemi generacemi. Náročnou péči o zahradu by ale měla vyvážit její estetická a užitná hodnota. A možnost posezení pod širým nebem i v nepříznivém počasí patří rozhodně k největším benefitům, které se k vlastní zahradě váží.

Pálící slunce, mrholení, vítr, déšť – to všechno jsou rozmary přírody, která nám mohou pobyt na zahradě značně znepříjemnit. Ale lze na ně vyzrát. Stačí si pořídit praktický altán nebo pergolu, která nás díky pevné střeše a odolné konstrukci ochrání před čímkoliv, co si zrovna příroda vymyslí.

altam_drevo_1

Nezáleží na tom, jestli dáte přednost altánu, který pevně ukotvíte na místě nebo zvolíte skládací variantu, která přijde vhod při velkých společenských akcích. Pokud je zakoupíte u renomované firmy, můžete se na jejich kvalitu vždy spolehnout. Dobře ukotvené altány či párty stany vám tak neodnese ani větší vítr, což se například při nečekaných letních bouřkách velmi hodí. Za několik desítek minut si tak můžete znovu vychutnávat příjemné sluneční paprsky, aniž byste předtím museli pracně uklízet a znovu stavět veškeré vybavení na zahradě.

 356dedbff717d8

Altány, které jsou z dobou

Zahradní altány prošly od svého vzniku celou řadou proměn a dnes je díky tomu můžete sehnat v mnoha praktických variantách od obyčejných dřevěných přes lehké fóliové konstrukce podepřené hliníkem až po nejmodernější altány s pevnou nerezovou konstrukcí z hliníku s povrchem upraveným práškováním ve velmi atraktivní barvě čedičové mědi.

Je jen na vás, jakému typu dáte přednost, volte ale dobře. I levné altány s vámi totiž vydrží řadu let, takže vždy dbejte, aby se celkovým vzezřením do vaší zahrady hodily co nejlépe. Zahradu vyvedenou ve venkovském stylu je škoda srazit esteticky na kolena obyčejným altánem z kovu a moderní zahrada si zase těžko zvykne na masivní altán z přírodního dřeva. Myslete na to, než se definitivně rozhodnete.  

 
2 x komentováno u “Odolné zahradní altány vám mohou dělat radost řadu let

  1. Roman napsal:

    Tak zahradních altánů je na výběr opravdu hodně. Celkem dobře vypadal ten poslední na obrázku. Ale já jsem stará škola a představuji si zahradní altán prostě ze dřeva. Dřevo mám rád, na zahradě se to tak nějak hodí. A možná je to i levnější varianta.

  2. Markéta napsal:

    Když jsme hledali, jaký zahradní altán pořídit, tak jsme koukali hlavně na to, aby byl na svoji cenu kvalitní. Nakonec jsme vybrali firmu Altány na Výšince a asi jsme nemohli vybrat lépe. Už si ani nepamatuju, jaké to bylo mít zahradu bez altánu, takže za mě – doporučuji do toho jít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *