Search

Zahradní nábytek, který respektuje trendy

Během posledních deseti let urazil oblíbený zahradní nábytek velmi dlouhou a složitou cestu. Zatímco na přelomu tisíciletí a ještě chvíli poté dominovaly zeleným oázám radosti plastové židle a stolky určené k jednorázovému použití, dnes jsou v kurzu mnohem atraktivnější a trvanlivější materiály.

Na prvním místě je stále dřevo, které se dokázalo zbavit pověsti choulostivého materiálu náchylnému ke vzniku plísní a hniloby. Svůj podíl na tom má především stále se rozrůstající trh s exotickým nábytkem, vyrobeným z odolných zámořských dřevin. Nábytek z teaku, akácie nebo eukalyptu oplývá jedinečnými vlastnostmi, které u tuzemské výroby nenajdete.

 

Dřevo, které odolá i mořské vodě

Málokdo ví, že v Asii neslouží teak pouze jako jedinečný dekorativní materiál pro výrobu sošek a interiérových doplňků. Naopak, využívá se všude tam, kde je třeba vytvořit něco odolného a trvalého. Najdeme ho proto třeba v mostních konstrukcích a dalších venkovních stavbách. Teakové jsou také rybářské lodě, které slouží svým majitelům často mnoho desetiletí, než se musí definitivně odebrat do výslužby.

_vyr_350viet-kreslo-1

Ani potom ale tento teak nekončí na smetišti. Sice mezitím přišel o svou charakteristickou medově hnědou barvu a pokryl se půvabnou stříbrošedou patinou, jeho vlastnosti ale nijak neutrpěly. Jednotlivá prkénka se proto pouze lehce zbrousí, napustí pečujícími oleji a pošlou se do dílen truhlářů a řezbářů, kteří z nich vyrobí něco nového a krásného. Poté mluvíme o teaku recyklovaném.

Zahradní nábytek z teaku se díky těmto benefitům stává mezi zákazníky dbajícími hlavně na kvalitu  stále žádanějším. Některé může odradit jeho vyšší cena, ale díky e-shopu Texim.cz, který se zabývá přímým dovozem kvalitního nábytku z Asie, je tento problém minulostí. Právě teď navíc probíhá lákavý novoroční výprodej, takže můžete při nákupu zahradního nábytku ušetřit ještě více.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *