ZAHRADA

Chcete na zahradu velkou pergolu, ale bojíte se o její pevnost? Jak vybrat?

Máte rádi posezení s velkou rodinou nebo s velkým množstvím přátel u vás doma? Bydlíte v rodinném domě se zahradou a chcete na ní vytvořit i dostatečně velký prostor pro venkovní posezení? V takovém případě je ideální variantou dřevěná zastřešená pergola. Dřevěný vzhled je pro zahrady ideální, konstrukce je lehká a stabilní. I když v případě opravdu velkých pergol mohou být problémy s pevností konstrukce. Jak to vyřešit?

Proč velké pergoly nebývají pevné?

Abychom lépe pochopili, jak řešit situaci, když potřebujete větší pergolu, měli bychom si nejprve objasnit, proč bývají mnohé dřevěné pergoly nedostatečně stabilní. Pergola a její stabilita je závislá na dvou základních faktorech. Tím prvním je kvalita použitého dřeva a tím druhým je samotná kvalita výrobce, jeho zkušenosti, pečlivost a využité technologie. U mnoha výrobců pergol se můžeme setkat s tím, že konstrukci co nejvíce zjednodušují. Použijí na její výrobu méně materiálu, ale ubírají právě na odolnosti a stabilitě.

 pergola-grand-450-670-10---f-1430231275

Větší pergoly by měly mít tesařské spoje a začepované rozpěry

U mnoha výrobců pergol se totiž téměř vytrácí poctivé tesařské a truhlářské řemeslo. Přestávají se využívat klasické rozpěry. Místo tradičního spojení stojek s podzemnicemi na dlab a čep se využívají nerezové nebo jen hliníkové úhly, které se upevní vruty. Ale přitom tradiční tesařské spoje na dlab a čep jsou mnohem pevnější. Stejně tak, jako je pevnější i konstrukce s rozpěrami. Ale i kvalitní pergoly na našem trhu ještě stále můžeme najít. Například u specializované společnosti na jejich výrobu – Delta Svratka.

Pro velké pergoly je tu model Grand

Jestli máte zájem o pergoly větších rozměrů, tak pergola Grand by vás jistě měla zajímat. Tento model je totiž přímo určen pro výrobu větších rozměrů. Nechybí kvalitní tesařské spoje na dlab a čep ani rozpěry. K tomu všemu je využit vysoce kvalitní masivní materiál. Díky všem těmto faktorům a také díky zkušenostem pracovníků společnosti vzniká pergoly Grand, která může mít rozměry až 500×670 cm.

Detailní informace najdete na www.domky-delta.cz.

WP_20140506_009-1402321661

Související příspěvky

Nadzemní bazény – vyznáte se v nich?

redakce

Příprava na zazimování zahradního jezírka krok za krokem

redakce

Koupací jezírko zahradě sluší. Je bez chloru a tvoří přirozený biotyp

redakce