TIPY

Výměna bojleru

Elektrické bojlery pro ohřev vody jsou velmi oblíbené při zásobování vodou nejen pro náš soukromý dům. Mít teplou vodu vždy, když potřebujeme, znamená určitý druh komfortu. Ale i ten nejmodernější bojler se časem opotřebuje a je nutná výměna bojleru. Životnost bojleru se odhaduje až na 12 let, ale záleží také na okolnostech. Bojler by měl kombinovat průměrné náklady, vysokou kvalitu a užitečné funkce.

 

Jaké jsou příčiny poruch bojleru

Existuje vlastně několik příčin, kdy se nám bojler jednoduše porouchá. O tom nám své mohou říci i odborníci profesionálních řemeslných firem. Pro správnou reakci na problém a jeho odstranění je nutné najít průběh úniku a určit příčinu.
Každý bojler má uvnitř instalován topný prvek. Pokud je tato spirála vadná a to ať už během používání nebo při špatné instalaci již od výrobce, je potřeba spirálu opravit nebo dokchází na výměnu bojleru jako celku. Dalším důvodem pro výměnu bojleru jsou opotřebená ochranná těsnění v krytu, v oblasti spojování potrubí došlo k netěsnosti pro přívod studené vody a pro vypouštění horké vody. V tomto případě došlo s největší pravděpodobností k problému, který se objevil již ve fázi instalace kvůli špatnému utěsnění spojů. Aby nedocházelo k případným poruchám bojleru, je k jeho systému často připojen pojistný ventil. Díky tomuto pojistnému ventilu je počet poruch u tototo zařízení výrazně snížen.

 

Montáž bojleru

Jestliže se tedy rozhodneme pro výměnu bojleru, měli bychom takové instalace bojleru přenechat profesionálům. Instalace bojleru vyžaduje vhodné místo pro jeho umístění a tím bychom také měli začít nejdříve. Většina bojlerů se montuje na stěnu, takže je nutné, abychom měli připravené výztuhy, které nám bojler spolehlivě udrží. Pevnost stěny by tedy měla odpovídat hmotnosti zařízení. V některých případech je možné umístit bojler i na podlahu. Jde zejména o bojlery s větším obsahem, ale i tyto produkty musejí mít stabilní uchycení. Nutná je nutné kontrola kvality potrubí, případně stoupačky, přívodu vody a elektrické energie. Instalace bojleru je práce pro odborníky a je také nutné přísně dodržovat návod k použití a dodržovat bezpečnostní pravidla.

 

Spolehlivá firma

Jelikož je výměna bojleru spíše pro profesionály, měli bychom se tohoto pravidla držet. Odborníci dobře vědí, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně a my se nemusíme po několika dnech naší amatérské práce stresovat opět tím, že nám v domě nepoteče teplá voda.

Související příspěvky

Hledáte elegantní bydlení v Olomouci? Vyberte si z nabídky novostaveb!

redakce

LED panely! Oč se vlastně jedná a proč jsou stále oblíbenější?

redakce

Svítidla Eseo – nadčasová řada osvětlení vyvinutá společností Philips

redakce