TIPY

Jak se vyspat do růžova?

Lidské tělo potřebuje ke správnému fungování jídlo, pití a spánek. V dnešní uspěchané době právě na to poslední často zapomínáme a cítíme se pak unavení a vyčerpaní. Dobře se vyspat je základem pro zvládání každodenních povinností, kazit nám to ale může špatná matrace.

Celý den v jednom letu, v práci spousta stresu a po příchodu domů začíná kolečko kolem domácnosti, večer se pak z posledních sil uvelebíte u televize, začnete dřímat a tak se přesunete do postele. Najednou však spánek nepřichází, převalujete se ze strany na stranu ve snaze najít vhodnou polohu a už nevíte, jak si lehnout. Strašák nespavost nastupuje na scénu a my si opět připomínáme poučky, které zná každý s problémy spánku nazpaměť. Chladnější teplota v ložnici, večerní rituály, stejná doba ulehnutí do postele každý večer, vynechat kávu a naopak pít bylinné čaje. Jenže i když všechno dodržíme a třeba se i usnout povede, ráno se probudíme celí rozlámaní a bolaví a unavení snad víc, než večer. Nejčastěji je na vině špatná matrace, která neposkytuje správnou oporu těla, je malá nebo je již proleželá a tak se stala nepohodlnou. Kvalitní matrace je základem pro dobrý spánek a měla by splňovat požadavky na komfort i velikost. Na manželskou postel tak patří klasické matrace 160 x 200 cm nebo větší, které zajistí dostatek prostoru pro oba a tedy i kvalitnější odpočinek.

I pro postele pro jednoho platí stejná pravidla, tedy dostatek prostoru pro jednu osobu a zároveň dostatečná opora a kvalitní materiál matrace. Pro jednoho jsou dostatečně velké matrace 90 x 200 cm, tento rozměr zajistí již dostatek místa. Důležité nejsou jen rozměry, ale také provedení a materiál samotné matrace. Vybírejte vždy kvalitní produkty od ověřených výrobců, jde o váš spánek a regeneraci těla. Správná matrace poskytne oporu páteři i unaveným svalům, které tak dostanou možnost během spánku regenerovat a připravit se na další den.

Typů a rozměrů matrací je velmi mnoho, vyberte si tu, která bude nejlépe splňovat vaše požadavky. Pružinové taštičkové matrace mají dlouhou životnost, pěnové nabídnou přizpůsobivost a přírodní materiály vychází vstříc alergikům. Myslete na to, že spánek dodává vašemu tělu sílu na fungování během dne a na zvládnutí všech povinností, proto je potřeba se opravdu dobře vyspat a probudit se ráno odpočatý.

Související příspěvky

Zařizování interiéru: Nejčastější chyby, které děláme

redakce

Ploty z lícových cihel. Vznešená elegance s výjimečnými vlastnostmi

redakce

Spolehlivý instalatér Praha pomůže i při čištění odpadů

redakce