STAVBA

V čem je lepší termoaktivní interiérová stěrka?

Systémy snižující výdaje za vytápění jsou vítaným prostředkem hospodárného bydlení. Když se k tomu přidá jednoduchá aplikace a neinvazivní zásah do skeletu stavební konstrukce, ihned se dostaneme k ideálnímu řešení, které je svou podstatou určené pro všechny zájemce a současně i majitele rodinných domů. Podívejme se, jaké výhody přináší termoaktivní interiérová stěrka AERO-THERM® s obsahem mikrokuliček a aerogelu.

 

Termoaktivní interiérová stěrka a její princip

Termoaktivní interiérová stěrka pracuje na principu snížení náchylnosti k vytváření kondenzace. Ta se totiž tvoří přítomnými mikroskopickými vzduchovými prostory v aplikovaném povrchu. Právě díky mikro-kuličkám ze skla se v povrchu sníží nežádoucí tepelná vodivost. Tyto vlastnosti zajišťuje jejich dutá struktura, která je částečně vakuovaná.

Interiérová stěrka AERO-THERM® obsahuje i speciální aerogel zvyšující celkovou izolační schopnost. Díky svým specifickým vlastnostem stěrka vytvoří na vnitřním povrchu stěny velmi teplou vrstvu. Aplikace této stěrky okamžitě potlačuje veškeré nežádoucí následky konstrukčních nedostatků obvodového pláště. Zamezí vzniku tepelných mostů a sníží vliv nedostatečných tepelných parametrů. Těchto výsledků je dosaženo minimalizací kondenzace vlhkosti na všech chladných zdech a ve vlhkých místnostech.

 

Co vám interiérová stěrka přinese?

Interiérová stěrka AERO-THERM® klientům přinese suché místnosti, kde se nebude tvořit nežádoucí plíseň a okamžitě zvýší tepelný komfort. Po dokončení aplikace se zamezí ochlazování interiéru negativním odvodem tepla stěnou, podlahou popřípadě stropem. Každá takto ošetřená místnost se stane mnohem hospodárnější, jelikož k jejímu vyhřátí nebudete potřebovat tolik času a energie. Mnohem lépe tak zužitkujete produkci tepla. Vyhřátá místnost si svůj tepelný komfort navíc udrží mnohem déle, než před tím.

Úsporu finančních prostředků ucítíte ihned po dokončení realizace stěrky. Místnost můžete vyhřívat na teplotu o 2 až 3°C nižší a těšit se z dlouhodobě udržitelného účinku. Na trhu nenaleznete žádný obdobně laděný materiál, který by dokázal poskytnout tak snadné a komplexní řešení v otázce zateplení místnosti, celého bytu nebo rodinného domu. Využijte této příležitosti a seznamte se s důmyslným systémem moderního věku.

Související příspěvky

Betonová dlažba

redakce

Ztracené bednění jako příklad ideálního stavebního materiálu

redakce

Kvalitní šrouby do dřevostaveb

redakce