TIPY

Luxusní spánek jako v hotelu vám doma zařídí kontinentální postel

Chtěli byste každý den spát jako v pětihvězdičkovém hotelu? Můžete! Luxusní pocit ze spánku totiž nemáte jen z kvalitní matrace, ale také postele, ve které je zasazená. A ten na trh přinesly kontinentální postele. Seznamte se s nimi.

 

Čím se liší kontinentální postel od běžné postele?

Především výškou a pohodlím. A taky celkovou konstrukcí a vzhledem. Kontinentálním postelím dominují vysoká čalouněná čela a vysoké čalouněné rámy. Jsou navrhovány s maximálním důrazem na komfort a správnou podporu těla při spánku, o což se starají hned tři vrstvy matrací.

  • Topper

Svrchní matrace má za úkol doladit pohodlnost celé postele, především její tuhost, pružnost a komfort „obejmutí“ těla. A je jen na vás, z jakého materiálu a jakých vlastností si topper u kontinentální postele vyberete. Vyrábějí se z paměťové pěny, latexu, gelu i peří.

  • Nosná matrace

Hlavní matrace tvoří střední díl postele a stará se o ideální podporu těla a udržování páteře v optimální poloze. Je navržena tak, aby optimálně fungovala se základnou a přenášela na ni tlak. Různé typy kontinentálních postelí se v této vrstvě liší výškou, pružinovou konstrukcí, pěnovou vrstvou a taky tuhostí.

  • Základna

Spodní nosná konstrukce, tzv. boxspring, vypadá na první pohled jako pouhý masivní rám. Jde ale o matraci se zdvojeným pružinovým jádrem, která posteli dodává stabilitu. Horní vrstva pružin se stará o výborné ortopedické vlastnosti, spodní vrstva pomáhá rozkládat a přenášet tlak do rámu z masivního dřeva.

Napadlo vás, že tři matrace na sobě musí zákonitě klouzat a sjíždět? Nemusíte se bát, nosná matrace je opatřena protiskluzovou vrstvou, která se postará o to, aby se ani nepohnula ze svého místa na základně a topper z ní nesklouznul.

 

Design pro každou ložnici

Úspěch si kontinentální postele získávají také propracovaností drobných detailů, jež můžete sami ovlivnit. Pokud se tedy nespokojíte s katalogovým řešením, vaše srdce při výběru postele jistě zajásá.

  • Nožičky jsou ručně vyráběny z hutního skla, kovu i dřeva.
  • Potahové látky čalounění se liší barvou i strukturou.
  • Různou výšku může mít čelo postele.

 

Cenově dostupný luxus

Kdo si rád dopřeje luxus a pohodlí, počítá s tím, že si za ně připlatí. V případě kontinentálních postelí to není jiné, za cenu dřevěné postele z nábytkového řetězce ji neseženete. Ale!

Nejlevnější modely, pro někoho překvapivě, nestojí statisíce, seženete je za cenu okolo 30 tisíc korun. Když si to tak spočítáte, při běžné ceně kvalitních matrací se na takovou cenu dostanete i s běžnou postelí a dvěma matracemi.

Související příspěvky

Jaké skříně budou dokonale pasovat do každého interiéru? Jedině vestavěné!

redakce

Pouštějte hudbu bezdrátově do reprosoustav Dexon SD 402A

redakce

Jak vybrat odsavač par, když nevyužíváte sporák jen jako odkládací prostor

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.