TIPY

Proč se vyplatí zabezpečit svůj domov

Také jste někdy zažili ten pocit, že jste ve svém vlastním domově necítili úplně bezpečně? V tom případě je na místě zvážit zabezpečení bydlení před nezvanými hosty. Jak na to?

Bojíte se u vás doma?

Kde jinde bychom se měli cítit v bezpečí a v klidu, než právě v našem domově. Ne vždy tomu tak ale je. Na vině může být například naše bujná představivost, kdy se nebojíme, že jsme doma sami, ale právě naopak.

V ostatních případech poté naše smysly identifikují, že se uvnitř nachází nezvaná návštěva. Jak ale v takové situaci reagovat? To se liší podle toho, jakou máte odvahu, jaké obranné prostředky máte k dispozici a také podle toho, jak celou situaci vlastně vyhodnotíte.

Můžete se například rozhodnout nezvanou návštěvu vyplašit a zahnat ji na útěk. Nebo ji můžete překvapit a ocitnout se tak s ní v přímém střetu. Nutno však upozornit, že následky z takového setkání si můžete odnést na celý život.

Na místě je proto takovým situacím předcházet. Ale jak na to? Například prostřednictvím elektronického zabezpečovacího systému.

Investice do zabezpečení se vyplatí

Pokud se chcete u vás doma cítit klidněji a bezpečněji, nelze než doporučit investici do elektronického zabezpečovacího systému. S jeho pomocí můžete nezvané hosty odradit již při vstupu na pozemek pomocí takzvané perimetrické ochrany. Zároveň může systém reagovat na okamžik, kdy dojde ke vloupání do domu prostřednictvím oken či dveří.

Spuštění alarmu dokáže lupiče zaručeně odradit a dát jim najevo, že byli spatřeni. Zároveň tímto způsobem získají čas potřebný k úniku. Nelze totiž doporučit, abyste je přímo konfrontovali. Právě v takových případech totiž vznikají ty nejhorší možné scénáře.

Elektronický zabezpečovací systém lze dále doplnit tlačítkem pro přivolání pomoci, které stisknete v případě ohrožení a přivoláte si pomoc, aniž byste vycházeli ze svého úkrytu. Nebo snad na sebe jiným způsobem upozorňovali.

Více informací o zabezpečení bydlení najdete na www.defendit.cz.

Související příspěvky

Vybírejte sedací soupravu pečlivě. Je to dominanta obýváku!

redakce

Podle čeho si vybrat pračku

redakce

Podlahy do nemocnice splňují přísné hygienické nároky

redakce