INSPIRACE

Posilování v pohodlí domova

Chcete svou kondici udržovat a nechce se Vám nikam chodit? Pojďme se zamyslet nad pořízením posilovací strojů domů. Záleží jen na Vás, zda budete chtít běhat, jezdit na kole či veslovat, široký výběr trenažérů si nyní trochu popíšeme.

Běžecký pás nebo také běžecký trenažer je populárním cvičebním strojem, který simuluje běh. Poskytuje efektivní kardiovaskulární trénink a posiluje svaly nohou. Běžecké pásy mají obvykle nastavitelnou rychlost a sklon. Jeho neocenitelnou výhodou je, že na něm může začít sportovat úplný začátečník, který začne chůzí a postupným tréninkem může přidávat na rychlosti. Běžecký pás určitě oceníme při nepřízni počasí.

Nechcete jen běhat? Posílení celého těla je Vaší prioritou, potom je pro Vás nejlepší volbou veslovací trenažer. Veslovací trenažer je skvělým zařízením pro posílení celého těla. Při veslování se zapojují svaly nohou, zad, ramen a břišní svaly. Tento stroj také posiluje vytrvalost a zlepšuje kardiovaskulární kondici.

Na kole, ale stále doma

Kdo má rád cyklistiku určitě zvolí ke cvičení rotoped nebo cyklotrenažer.  Rotoped je cvičební stroj, který simuluje jízdu na kole. Pomáhá posilovat nohy a břišní svalstvo, zlepšuje kondici a spalování kalorií. Rotopedy mají obvykle nastavitelný odpor, což umožňuje regulovat intenzitu cvičení.  Cyklotrenažer je ideální pro cvičení nohou a posilování svalů dolní poloviny těla. Oproti rotopedu má přímé nastavení zátěže a perfektně simuluje jízdu na kole v interiéru.

Eliptické trenažéry nebo také crossové trenažéry či orbitreky jsou fitness stroje, které jsou výbornými pomocníky při protažení celého těla bez zátěže na klouby. Tento typ strojů mohou využívat všechny generace od dětí až po seniory. Stroj kombinuje pohyb nohou a rukou, což umožňuje cvičení celého těla. Tento stroj je šetrnější ke kloubům než například běžecký pás, a přitom poskytuje skvělý kardiovaskulární trénink a posiluje svaly nohou, zad a ramen.

Domácí posilovna na míru

Pokud plánujete vybavit svou domácí posilovnu a zvažujete posilovací stroje, rotoped, veslovací trenažer, eliptický stroj, běžecký pás a cyklotrenažer jsou výbornou volbou. Ať už si pořídíte jakýkoliv trenažér, nezapomeňte, že pravidelnost cvičení je základ úspěchu pro Vaše krásné zpevněné tělo.

Související příspěvky

Proč se zajímat o LED osvětlení a v čem spočívá jeho výhoda?

redakce

Moderní zábradlí do vašich interiérů

redakce

Jak v Praze vybrat spolehlivého dodavatele stínících systémů?

redakce