INSPIRACE

Hodiny rozhodně nejsou jen prostým ukazatelem času

Stávají se elegantním doplňkem našich domácností a je pravda, že mají své místo snad všude, včetně malých garsonek. Čas je totiž neodmyslitelným vládcem našich životů a kdo o něm má přehled, ten pak vyhrává. Tento doplněk našich domovů řídí denní rutinu, schůzky a důležité události. Kdybychom jej neměli, bude život utopený v chaosu. Připomínají nám, že jedině čas je zdrojem, který už nelze dále obnovit. A jaké máme možnosti, když si chceme zařídit nový byt? Lze to vyjádřit jen krátce, vlastně jsou neomezené a záleží na našem vkusu. Každý má totiž trochu jiný, že?

Kukačky jsou už zavedenou klasikou

Někdo je považuje jen za lapač prachu, jiný je uchvácený jejich krásou. Pravdou ale je, že moderní kukačky jsou velmi odlišné od svého historického vzoru a uplatní se výborně i v menších bytových jednotkách. Pokud ale chcete historický originál, zvolte německou kvalitu. Právě v této zemi totiž podobný model hodin spatřil světlo světa a rozšířil se do dalších zemí. Prohlédněte si nádheru, opravdový kousek historie, kterému nechybí klasické přírodní motivy v podobě šišek nebo spadaného listí. Každý díl je originál, také v dnešní době se nabízí ručně vyřezávané modely z lipového dřeva, díky nimž budete mít doma malý kousek přírody. Nebo si je vezmete na chatu? Ale jistě, fantazii se přece žádné meze nekladou a romantika spojená s podzimním obdobím s vámi může být naprosto kdekoliv.

Elegance jako za starých časů

Slyšeli jste o nich už mnohé, vidíte je snad v každém dobovém filmu. Ano, přesně tak! Jde o další historický skvost, na který můžete vsadit. Hodiny s kyvadlem mají velmi moderní design, fungují na baterie nebo jsou řízené rádiovým signálem. Pokud si je pořídíte do svého domova, určitě jim brzy podlehnete, podobně jako miliony lidí před vámi. Jejich strojek je velmi přesný, přesně podle svého původního vzoru. A rozhodně neplatí, že musí zabrat většinu stěny. Dnešní modely jsou skladné, hodí se i do menších bytů. Kov, sklo nebo dřevo? Výběr materiálů je také velmi pestrý a jistě si z něj vybere každý, včetně těch, kdo chtějí opravdu originální kousek a mají také velký cit pro design. Pokud budou řízené rádiovým signálem, pak bude časomíra naprosto přesná a nemusíte se starat o nic dalšího.

Jaký typ si můžete vybrat?

Moderní nebo historické? Záleží na tom, jakou máte představu. Napájení bateriemi nebo mechanický způsob, obě dvě varianty jsou vám v moderní době plně k dispozici. Kyvadlová varianta je tu s námi už celé generace a dá se směle prohlásit, že má své místo na slunci i v digitální éře, tedy plně zapadá do kontur 21. století. Je to elegance na druhou, doslova až hypnotický pohyb kyvadla přináší klid do každého prostoru, kde chcete nerušeně odpočívat. Při dnešní nabídce snadno najdete něco, co vás skutečně osloví už na první pohled. Bude to skutečné umělecké dílo, které si zamilují i všichni vaši hosté.

Stojací hodiny jako další varianta

Velký obývací pokoj si žádá prvek, který zaujme už na první pohled a okouzlí návštěvy. Který by to měl být? Zkuste vsadit na stojací hodiny, s nimiž si uděláte domov mnohem útulnější. Působí skutečně velmi majestátním dojmem. Obáváte se, že by vás odbíjení budilo? Žádný problém, dá se vypnout, a to třeba jen na noc nebo na část dne. Dřevo, sklo a kov v jedinečné kompozici vás určitě osloví, zvláště pokud máte smysl pro detail. Žijeme sice v moderní době, ale elegance starého světa je opravdu věčně živá. S výběrem nemusíte spěchat, protože modelů, které jsou vhodné do vašeho interiéru, určitě najdete hned několik. Pak už jen stačí, abyste ukázali na ten pravý, s nímž budete trávit volné chvíle. Nic tedy není namístě uspěchat!

Související příspěvky

Jak by mělo vypadat správně zařízené domácí pracoviště?

redakce

Víte, že myčka nádobí výrazně šetří vodu?

redakce

Soutěžte se společností Trachea!

redakce