BYT DŮM INSPIRACE

S rohovou sedačkou snadno vytvoříte místnost v místnosti

Jestliže se také potýkáte s malým bytem, ve kterém si jen snaží každý člen rodiny nachází svůj osobní prostor, určitě uvítáte chytrá, prostorově a finančně nenáročná řešení. Takovým může být například použití rohové sedačky.

Optické rozdělení pokoje, vyplnění nešikovných rohů, příležitostné místo na spaní i příčka, která oddělí váš soukromý koutek – tím vším může být správně umístěná rohová sedačka. Stačí pouze dodržet pár jednoduchých rad pro její nákup a umístění.

 

Malý obývák se spoustou přátel

Rádi pořádáte domácí večírky a posezení s přáteli? A také si myslíte, že vám bude nejvíce vyhovovat velká sedačka, která vyplní téměř celý prostor obýváku? Pak se ještě jednou zamyslete. Při akcích podobného typu je nosným prvkem společná konverzace. A to jde jen velmi těžko, když všichni zúčastnění sedí vedle sebe a nevidí si do očí. Rohová sedací souprava s taburetkami nebo bez nich se k zamýšlenému účelu hodí mnohem lépe. Taburetky jsou dnes navíc mnohem větší než dříve, takže je lze pohodlně použít i jako odkládací stolky nebo úložné prostory na momentálně nepotřebné textilie či dětské hračky.

Není také problém vytvořit intimní koutek, pokud sedačku umístíte do rohu. A na druhé polovině obýváku si mohou například hrát shromážděné děti. Podobného pocitu soukromí u sedačky umístěné uprostřed pokoje nikdy nedosáhnete.

58105810cz

 

Rohová sedačka ohraničí prostor

Optické ohraničení prostoru je důležití pro psychiku. Vliv příliš otevřeného pokoje na soustředění a odpočinek je velmi dobře známý. Rohová sedačka umístěná u středu místnosti může stejně dobře ohraničit setkávací prostor okolo stolu, ale také pracovní koutek u stěny. Může také sloužit jako jednoduchý předěl mezi kuchyňskou a obývací zónou.

Při nákupu je dobré myslet i na nenadálé situace a vybírat modely, které lze v několika okamžicích rozložit na náhradní spací lůžko. Nikdy totiž nevíte, kdy ho váš kamarád nebo třeba sestra bude potřebovat.

Související příspěvky

Jídelna i v malém bytě

redakce

Ochraňte svůj domov před loupežemi v letní sezóně

redakce

Ani kuchyně z masivu nejsou ve variabilitě nijak omezeny

redakce