INSPIRACE

Jak a kde vybrat nejlepší dekorace do bytu, domu a zahrady?

Zařídit domácnost či zahradu tak, aby vše vypadalo a fungovalo dokonale, může být procházkou růžovým sadem, ale v mnoha případech má zařizování spíše hororové scénáře. Pokud je i pro vás charakteristická spíše druhá verze, nezoufejte. V tomto článku vám poradíme, podle čeho se při výběru dekorací řídit a jaké právě frčí.

 

Výběr dekorací se řídí několika pravidly

Při výběru dekorací se musíte řídit celkovým stylem daného prostoru. Dekorace musí být stylově jednotné a musí k sobě vzájemně ladit. Je tedy lepší, když koupíte dekorace v jednom obchodě a nikoliv na několika místech. Platí také, že méně znamená více. Lépe bude vypadat, když si pořídíte třeba tři větší a výraznější dekorace než spoustu malých drobností, na kterých se dříve či později stejně bude jen usazovat prach.Pozor si dejte zejména na barevnost. Dekorace by měly kontrastovat nebo ladit s dominantní barvou interiéru.

 

TIP – pokud vybíráte zahradní dekorace, dejte si pozor, z jakého materiálu jsou vyrobeny. V případě keramických sošek se musí jednat o mrazuvzdornou keramiku, jinak byste museli dekorace na zimu sklízet.

 

Jaké dekorace jsou IN?

Velké oblibě se v současné době těší plechové retro cedule. Skvěle vypadá například Retro plechový magnetický blok s tužkou s motivem Le Jardin Francis. Pořídit si můžete i stylové plechové kalendáře. Ani u vás doma by neměl chybět obraz nebo plakát. Módí záležitostí jsou obrazy s motivem levandule. V současné době se hodně využívají přírodní materiály. Pořídit si můžete rozmanité dekorace z bambusu či ratanu. Pokud máte rádi jedinečnost, můžete vsadit na úžasné moderní dekorace od německé firmy KOZIOL.Výjimečné jsou tím, že jsou vyrobeny z termoplastů, bez použití změkčovadel a jsou tedy 100% recyklovatelné. Díky tomu mají jedinečný design. Co se týče zahradních dekorací, lepší je volit ty keramické. Hitem poslední doby jsou zahradní dekorace v podobě usměvavých kamenů.

Chcete koupit nádherné dekorace za příjemnou cenu? Podívejte se na www.bydlenijehracka.cz

Související příspěvky

Máme pro vás vskutku multifunkční servírovací vozíky!

redakce

Ventilační turbína vás zbaví vlhkosti v interiéru

redakce

Rekonstrukce kuchyně – jak na ní?

redakce