INSPIRACE

Jak a kde vybrat nejlepší dekorace do bytu, domu a zahrady?

Zařídit domácnost či zahradu tak, aby vše vypadalo a fungovalo dokonale, může být procházkou růžovým sadem, ale v mnoha případech má zařizování spíše hororové scénáře. Pokud je i pro vás charakteristická spíše druhá verze, nezoufejte. V tomto článku vám poradíme, podle čeho se při výběru dekorací řídit a jaké právě frčí.

 

Výběr dekorací se řídí několika pravidly

Při výběru dekorací se musíte řídit celkovým stylem daného prostoru. Dekorace musí být stylově jednotné a musí k sobě vzájemně ladit. Je tedy lepší, když koupíte dekorace v jednom obchodě a nikoliv na několika místech. Platí také, že méně znamená více. Lépe bude vypadat, když si pořídíte třeba tři větší a výraznější dekorace než spoustu malých drobností, na kterých se dříve či později stejně bude jen usazovat prach.Pozor si dejte zejména na barevnost. Dekorace by měly kontrastovat nebo ladit s dominantní barvou interiéru.

 

TIP – pokud vybíráte zahradní dekorace, dejte si pozor, z jakého materiálu jsou vyrobeny. V případě keramických sošek se musí jednat o mrazuvzdornou keramiku, jinak byste museli dekorace na zimu sklízet.

 

Jaké dekorace jsou IN?

Velké oblibě se v současné době těší plechové retro cedule. Skvěle vypadá například Retro plechový magnetický blok s tužkou s motivem Le Jardin Francis. Pořídit si můžete i stylové plechové kalendáře. Ani u vás doma by neměl chybět obraz nebo plakát. Módí záležitostí jsou obrazy s motivem levandule. V současné době se hodně využívají přírodní materiály. Pořídit si můžete rozmanité dekorace z bambusu či ratanu. Pokud máte rádi jedinečnost, můžete vsadit na úžasné moderní dekorace od německé firmy KOZIOL.Výjimečné jsou tím, že jsou vyrobeny z termoplastů, bez použití změkčovadel a jsou tedy 100% recyklovatelné. Díky tomu mají jedinečný design. Co se týče zahradních dekorací, lepší je volit ty keramické. Hitem poslední doby jsou zahradní dekorace v podobě usměvavých kamenů.

Chcete koupit nádherné dekorace za příjemnou cenu? Podívejte se na www.bydlenijehracka.cz

Související příspěvky

I výstavba rodinných domův Praze v posledních letech vzrůstá

redakce

Veletrh For Arch 2013 ocenil hlavní cenou GRAND PRIX systém Tecomat Foxtrot od české společnosti Teco a.s.

redakce

Svítíme úsporně nebo ještě úsporněji, jak na to?

redakce