INSPIRACE TIPY

Jak na pojištění nemovitosti, domácnosti nebo majetku?

Jste-li majitelem domu nebo bytu, musíte rozhodně myslet i na jeho pojištění. Existují 3 možné varianty – sjednat si můžete pojištění majetku, domácnosti či nemovitosti. Mezi pojistkami jsou rozdíly, které byste měli znát a podle toho se rozhodovat! Jaké a kde pojištění sjednat nejvýhodněji?

 

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na věci nemovité – tedy na dům či byt jako takový. Pojistit si můžete pouze také nemovitosti, jejichž jste vlastníkem. Pojistka kryje škody na budově, které jsou způsobeny přírodními živly (záplavy, silný vítr, pád stromu, úder blesku apod.) i lidským faktorem – chrání v případě vloupání, krádeže či vandalismu. Kromě budov se vztahuje také na stavební materiál, vybavení zahrady jako je bazén, zahradní svítidla, sluneční kolektory apod. Nikoliv ale na věci movité, které se nacházejí v domácnosti.

 

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody, které mohou nastat na věcech movitých. Jedná se vlastně o pojištění vybavení vaší domácnosti. Je možné ho uplatnit pro stejné situace jako pojištění nemovitosti – tedy při poškození nebo zničení věcí přírodními živly i lidským faktorem. Vztahuje se dokonce i na peníze, které máte doma uložené, na cennosti, domácí a drobná zvířata atd. I to byste určitě měli mít sjednáno, při stanovování ceny pomůže kalkulačka pojištění majetku.

realizacebydleni.cz_online_ergo_cz_02

Pojištění majetku

Pojištění majetku je často výhodnější kombinací předchozích dvou. Zahrnuje tedy pojištění bytu a domácnosti. Vztahuje se na movitý i nemovitý majetek a je z hlediska jistoty tou nejvýhodnější variantou.

 

Kde sjednat?

Všechny typy pojištění můžete jednoduše vyřídit online. V současné době nabízí velmi výhodné podmínky pojišťovna ERGO, která si pro klienty připravila i zajímavé bonusy jako je například pojištění odpovědnosti do 3.000.000 Kč zdarma. Cenu pojištění je možné snížit vhodným zabezpečením domácnosti – je třeba si ale dát velký pozor na jeho provedení. Více zjistíte v tomto článku.

realizacebydleni.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Související příspěvky

Jsou utěsněné domy dobré pro naše zdraví?

redakce

Kvalitex představuje letní přikrývky nejvyšší kvality

redakce

9 z 10 českých firem není spokojeno s vybavením zasedačky

redakce