TIPY

Proč se vyplatí investovat do nábytku z masivu?

Chcete si zmodernizovat interiér? V takovém případě byste se neměli ohlížet pouze na estetickou stránku, ale i na tu praktickou. Ve velkých řetězcích s nábytkem sice koupíte levné vybavení, ovšem počítejte s poměrně krátkou životností. Pokud vám záleží na tom, do čeho investujete své peníze, zajímejte se mimo jiné také o kvalitu výrobního materiálu a zpracování.

Velké popularitě se v posledních letech těší nábytek z masivu, jenž vypadá elegantně, zapadne do jakéhokoliv stylu a poslouží klidně i desítky let.

 

Výhody nábytku z masivu

Dřevo se v nábytkářském průmyslu používá po staletí. Souhlasíte s tím, že masivní nábytek vypadá přirozeně a napasovat se dá do jakéhokoliv interiéru? Přece jen, nahradit dřevo třeba za plast není zrovna dobrou volbou, a to i z hlediska ekologie. Pevné místo si v ložnicích získaly masivní postele, neboť jsou vysoce odolné, a tak se nemusíte bát brzkého rozvrzání, jako je tomu třeba u kovových postelí.

Jestliže si chcete koupit do ložnice masivní postel, která se stane rozhodně dominantou místnosti, zapomeňte na běžné obchodní řetězce. Oslovte buď výrobce, jenž se specializuje na nábytek na míru, nebo vsaďte na odborný obchod zaměřující se výhradně na nábytek a postele z masivu.

 

Počáteční investice se vyplatí

Investice do masivního nábytku je sice vyšší, ale ve výsledku ušetříte, protože se jedná o investici na dlouhou dobu. Stačí si porovnat třeba jen postel z dřevotřísky a postel z masivu. Pokud byste obě varianty využívali stejně intenzivně, zjistíte, že po dvou letech první zmíněnou variantu můžete vyhodit a koupit zase další kousek. Opravdu tak chcete plýtvat svými penězi?

Vzpomeňte si na nábytek prarodičů, který jim slouží už od jejich mládí. Jedná se totiž pravděpodobně o masiv, jenž je precizně zpracovaný.

Prohlédněte si masivní nábytek na www.extra-nabytek.cz

Související příspěvky

Když pohledného stolaře políbí múza, umí víc než „jen“ vyrobit kvalitní a krásný nábytek z masivu

redakce

Bylinky do truhlíků

redakce

Světlo i teplo na terase získáte díky zkrocenému ohni umístěnému do stolu nebo nádoby

redakce