TIPY

Hliníková okna a jejich přednosti

Hliníková okna mají moderní vzhled, vysokou odolnost, dlouhou životnost a vyžadují minimální údržbu. Péče o ně je velmi snadná a jsou velmi lehká. Pokud je pro vás při výběru oken stěžejním kritériem výběru kvalita, můžete vsadit na německou značku Schüco i belgického výrobce Blyweert Aluminium.

 

Výhody hliníkových oken

  • možnost velkých rozměrů
  • vysoká pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům i minimální opotřebení
  • extrémně dlouhá životnost i ve značně těžkých podmínkách
  • minimální údržba
  • vysoce elegantní a luxusní vzhled
  • nízká hmotnost, snadná manipulace a odlehčení stavební konstrukce

 

Vsaďte i na doplňky

hliníkovým oknům si můžete dopřát i elegantní skleněné zábradlí uchycené do rámu okna či fasády. Na výběr je zábradlí z lepeného bezpečnostního skla nebo kaleného skla s potiskem, čiré, mléčné, kouřové či barevné. Umísťuje se k francouzským oknům z bezpečnostních důvodů a zároveň působí i jako estetický prvek. Vhodné je zvážit také instalaci sítí proti hmyzu do oken a balkonových dveří nebo některého z mnoha typů žaluzií.

 

Hliníková okna Blyweert – profilové systémy:

Hliníková okna SO EASY SETH

Od systému SETH se odvíjí ostatní systémy skupiny So Easy. Splňuje přísné požadavky na tepelnou izolaci na použití pro pasivní domy. Mají jedinečný design a nejsubtilnější složení rámu s křídlem má pouhých 83 mm.

Hliníková okna SO EASY HAPI

Profilový systém HAPI skrytého křídla má jednolitý vzhled a je použitelný i v prosklených fasádách. Okenní křídla jsou po obvodu skryta za profilem rámu stejně jako pohyblivé sloupky dvoukřídlového okna. Okenní konstrukce jsou s otvírkou i bez otvírky, se stejným vzhledem a možným zasklením v libovolné tloušťce.

Hliníková okna TRITON HI+

Prověřený systém MB-70 HI se pyšní dobrou tepelnou izolací. Tepelný komfort je díky speciálním izolačním vložkám v profilech a pod sklem vyšší než u standardních systémů. Má vysokou tuhost a umožňuje i konstrukce velkých rozměrů. K dispozici jsou dodatečné prvky s vysokou třídou odolnosti proti vloupání.

 

Hliníková okna Schüco – profilové systémy:

Hliníková okna AWS 70.HI

Okna Schüco AWS 70.HI kombinují efektivní řešení různých funkčních, architektonických a designových požadavků. Dosahují vysoké úrovně tepelné

izolace, štíhlé pohledové šířky, atraktivních tvarů křídel a skrytého manuálního nebo integrovaného elektromechanického kování oken s otvíráním ven i dovnitř.

Hliníková okna AWS 75.SI

Profilový systém Schüco AWS 75.SI spojuje vynikající tepelnou izolaci plastových a dřevěných oken s jedinečnými vlastnostmi hliníku. Okna mají dlouhou životnost, úzké pohledy a různý design. Dovolují i velké průhledné formáty a dají se kombinovat s dveřním programem značky Schüco.

Hliníková okna AWS 90.SI+

Profilový systém Schüco AWS 90.SI+ spojuje přednosti hliníku a vynikající tepelnou izolaci. Okna splňují náročné požadavky na tepelnou izolaci, ale i na design a architektonický vzhled. Hodí se na udržitelnou i designovou architekturu.

Společnost CREATIVE okna-dveře s.r.o. se zaměřuje mimo jiné i na realizaci hliníkových oken a dveří uvedených značek. Služby firmy zahrnují i demontáž a ekologickou likvidaci starých oken, zednické začištění zevnitř i zvenku včetně montáže vnitřních a venkovních parapetů a přechodových plechů. Je opravdu velmi důležité najít si pro výměnu oken zkušeného partnera a ušetřit si tak velké množství starostí.

Související příspěvky

Vysoce variabilní kancelářský nábytek

redakce

Splňte si vaše předsevzetí o kvalitním úklidu domácnosti!

redakce

Vhodný pomocník pro každého kutila

redakce