TIPY

Dřevostavba za „babku“, aneb jak proměnit sny v realitu

Pořídit vlastní bydlení je snem mnoha lidí. Ruku na srdce, ne každému se to podaří, protože jde o velmi finančně nákladnou záležitost. Už jen pořídit vhodnou parcelu pro zahájení stavby je investice mnoha stovek tisíc korun a co teprve projekt, nákup stavebního materiálu a sehnání zedníka, či stavební firmy. Stejně rychle, jak se lidí pro novostavbu nadchnou, jejich nadšení upadá a místo budování zůstávají jen oči pro pláč.

Abyste nepatřili mezi do klubu zhrzených a nemuseli otáčet každou korunu při budování vlastního hnízdečka snů, stačí zmapovat nabídky trhu a uvážit finanční možnosti. Při hlubší úvaze se všemi PRO a PROTI člověk často dojde k závěru, že nepotřebuje rezidenci 8+1, ale k pohodlnému životu mu skvěle poslouží malý, komfortní, teplý a pohodlný domeček. Už dávno totiž neplatí příměra, že čím větší dům, tím prestižnější adresa a luxusnější život.

 

Levné dřevostavby jsou dostupné všem

Právě naopak. Moderní trendy velí zvolit optimalizovanou nemovitost, která prokáže prvky energetické úspornosti a přitom bude spadat do kategorie levné bydlení. Pořídit se dají dřevostavby do 1,5 milionu, jenž jsou velmi atraktivním řešením pro ty, kteří chtějí vydělané peníze aktivně prožít.

Označení levné dřevostavby splňuje vícero katalogových domů, jejichž rozloha je od 40 do 100 metrů čtverečních. Domy jsou montovány z OSB biodesek, které splňují přísné bezpečnostní normy a jsou odolné vůči požáru. Nepřekonatelnou výhodou dřevostavby je i skutečnost, že montáž probíhá velmi rychle a dům je obyvatelný za několik málo dní. Aktuálně je montáž domu darována výrobcem klientovi grátis.

 

Akční modely se slevou

Akčním typem levných dřevostaveb je rodinný dům Hobbytec Home BUNGALOW, v přízemním provedení, se zastavěnou plochou 88 m2. Dispoziční 3+1 obsahuje 71,3m2 užitné plochy. Díky izolaci a nízkoenergetickému řešení se hodí pro trvalé obývání. Bungalov je designově koncipován v americkém vzhledu.

Mezi nejprodávanější a aktuálně akční model patří rostoucí rodinný dům Hobbytec Home RENNE, se zastavěnou plochou od 100 m2. Stavbu je možné rozložit do dvou etap. První etapu tvoří část se zastavěnou plochou cca 47 m2. Druhá část domu je již patrová se zastavěnou plochou cca 58 m2. Dům typově patří k takzvaným funkcionalistickým stavbám.

Související příspěvky

Uměli byste vybrat kvalitní trampolínu?

redakce

Kvalitní kuchyně je nezbytným základem dobrého vaření!

redakce

Negativní tepelné mosty v zimě zvyšují výdaje za vytápění

redakce