TIPY

Kancelářské židle: Nač si dát pozor při výběru té správné

Vybavení kanceláře je nesmírně důležité jak z pohledu designu, tak i funkčnosti. Typickým příkladem budiž kancelářské židle. Na trhu lze najít obrovské množství modelů. Vybrat ale ten správný nemusí být vůbec jednoduché. Víte, podle jakých aspektů byste měli volit? Že ne? Nevadí, v následujících řádcích se na tento nelehký výběr zaměříme mnohem detailněji a pokusíme se upozornit na hlavní aspekty nákupu kancelářské židle.

 

Zdravé sezení v hlavní roli

V první řadě se vyplatí soustředit na zdravé sezení. Poloha páteře musí být maximálně přirozená. V kanceláři člověk často sedí velmi dlouhou dobu v totožné pozici, což pochopitelně nemusí být nejpříjemnější. Jestliže ale má konkrétní židle opěrku zad a také si lze položit lokty, je sezení přece jenom pohodlnější, Stejně tak se vyplatí dát si pozor na měkkost, nebo naopak tvrdost polstrování. V každém případě se mnohem pohodlněji sedí na polstrovaných židlích než na těch, které mají sedák ze dřeva, případně z kovu.

 

Na designu záleží

V současnosti je k dispozici opravdu široký výběr křesel do administrativních prostor. Dbát byste proto měli i na další důležitá kritéria výběru. Vzhled vámi vybraných modelů nelze nijak opomíjet. Kancelářské židle musí dokonale korespondovat jak s ostatním nábytkem typu stolů a skříní, tak s výmalbou a celkovým laděním kanceláře. Z materiálů se nejčastěji prosazují především kov, masivní dřevo anebo jiné moderní trendy. Hezky vypadá sklo či kůže.

 

Vyberte si dle vlastního vkusu

Ve velkém množství provedení nabízí kancelářské židle Atan nábytek. V nabídce této společnosti je spousta nejrůznějších modelů kancelářských židlí a křesel. Ať už uvažujete o masivním provedení z kovu v kombinaci se dřevem anebo i jednoduchých lehkých židlích, jejichž základem je třeba jen jednoduchá kovová konstrukce, určitě si vyberete.

Související příspěvky

Rádce odpoví na všechny otázky ohledně úspor energií a ekologie

redakce

Umělý kámen má širokou možnost využití

redakce

Chcete si pořídit luxusní vířivku? Myslete na ni už při stavbě domu

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.