BYT

Postel – základ kvalitního spánku

Nic naplat, ať chceme, či nikoliv – téměř třetinu svého života prospíme. Kvalitní, vydatný spánek je základem duševního i tělesného zdraví. Každý z nás jistě zná pocit, kdy se marně převracíme na lůžku a spánek stále nepřichází, probouzíme se při každém obrácení a ráno vstáváme s bolestmi zad, hlavy a napuchlými víčky. Odborníci doporučují usínat v dobře větrané místnosti s příjemnou teplotou, kdy se nebudíme ani zimou, ani přílišným horkem. Měli bychom eliminovat jakékoliv rušivé vlivy a zvolit kvalitní postel.

 

Věčné a vděčné dřevo

Dobré spaní je podmíněno stabilním a bytelným lůžkem. V posledních letech si stále více obdivovatelů získává masivní postel ze dřeva. I čínské umění feng-šuej zabývající se harmonickým sladěním jednotlivých bytových komponentů a jejich bezchybným začleněním do celku upřednostňuje dřevěné postele, což prý má zaručovat hluboký a uklidňující spánek. Rozhlédneme-li se na internetu, jistě nás nepřekvapí bohatá nabídka rozmanitých lůžek v mnoha rozměrech. Záleží jen na nás, jakou variantu vybereme, zda jednolůžko vhodné například do dětského pokoje, nebo prostornou manželskou postel. Rovněž design lze zvolit pro absolutní sladění celkového interiéru. Jiný typ se hodí do moderního bytu a zcela odlišné provedení do staršího selského stavení.

 

Nepodceňujme vhodné doplňky!

Abychom byli se zakoupenou postelí spokojeni, je vhodné se zamyslet nad kvalitním a vhodným roštem a pořídit pohodlnou matraci, která nám bude vyhovovat. Alergici uvítají matrace vyrobené z biomateriálů, zatímco lidé trpící problémy s pohybovým aparátem upřednostní zdravotní či ortopedické provedení. K lůžku lze dokoupit i noční stolek, jenž bezvadně ladí s ostatními bytovými doplňky. Záleží na vlastním vkusu a představivosti, jaký interiér hodláme vytvořit. Dřevo ladí s jakýmkoliv jiným přírodním materiálem a velice dobře se kombinuje. Proto dřevěná postel vypadá dobře v jednoduchém studentském pokoji, ale i v romanticky zařízené ložnici ve starodávném duchu.

Související příspěvky

Také nechcete klasický vzhled kuchyní z nekvalitního materiálu?

redakce

Realizace přízemního rodinného domu 3+kk na klíč na 1 290 000

redakce

Jaro, sluníčko a posezení v nové zahradní houpačce, prostě žůžo!

redakce

Přidat komentář