TIPY

Pokládka laminátové podlahy

Laminátová podlaha si získala od začátku mnoho příznivců. Dobře zvolený materiál a řádně provedená instalace dají podlahám velmi elegantní vzhled s imitací přírodního dřeva. Pokládka laminátu není zase tak těžká, ale pokud nejsme zrovna domácí kutil, měli bychom si na pomoc pozvat odborníky. V opačném případě je schopen zvládnout podobný úkol, samozřejmě s určitými základními dovednostmi, odpovídající úrovní přesnosti a pozornosti.

 

Pravidla při pokládce laminátu

Při pokládce laminátových podlah existuje několik důležitých pravidel, které je nutné dodržovat, aby výsledek byl stoprocentní.

–  Místnost by měla být vytápěna bez náhlých změn teploty. Vlhkost by měla být minimálně 40-50%, teplota by neměla klesnout pod patnácti stupňů.

–  Laminátové podlahy lze pokládat jak na podklad z betonu, tak na dřevěnou podlahu, nejdůležitější je, aby podklad byl rovný, čistý a hladký.

– Při nákupu materiálu musí být obal nutně neporušený a laminát nesmí být prasklý ani rozštěpený.

– Po obvodu celé místnosti je nutné ponechat malé mezery o délce 10 centimetrů, protože laminátová podlaha musí být „plovoucí“.

 

Pozitiva laminátu

Laminát je materiál, který je již dlouho pevně zakořeněn v životě snad každého člověka, profesionální designéři ho rádi využívají při své práci a pro snadnou instalaci se ocitl v zálibě těch, kteří sami staví nebo opravují byt. Existuje několik typů laminátů, experti zdůrazňují, že tento materiál má nejen výhody, ale také nevýhody – musíme mít alespoň minimální informace pro kompetentní volbu takové podlahové krytiny.

Dnes je po laminátové podlaze poměrně velká poptávka. Je to způsobeno především relativně nízkou cenou s vynikajícími vnějšími vlastnostmi a technickými vlastnostmi. Laminátová podlaha se často používá jako alternativa k přírodním dřevěným podlahám. Současně laminované podlahy vypadají krásně a efektivně. Laminát je  neškodný pro zdraví a z hlediska ochrany životního prostředí velmi pozitivní.

 

Pokládka laminátové podlahy

Pokládání laminátu by mělo být prováděno v souladu s jednou důležitou podmínkou – povrch podlahy by měl být rovný, suchý a čistý. To znamená, že před položením laminátu je nutné nejprve vyrovnat podlahu. Aby bylo možné laminát spolehlivě pokládat, je nutné zkontrolovat, zda je podklad slučitelný s pokládkou laminátu. Jednotlivé dílce se do sebe vkládají zaklikávacím způsobem. Dílce mají drážku, která je k tomu potřeba. Výhodou je, že pokud dojde k poškození určitého dílce, může se jednoduše vyloupnout a vložit nový. Před každou pokládkou laminátové podlahy je potřeba položit na podklad miralonovou podložku, která plní funkci izolace a splňuje požadavky plovoucí podlahy. Doslova se při chůzi houpeme jako na vodě.

Zmínit bychom měli i fakt, že laminát se moc nekamarádí s vodou a vlhkým prostředím.měli bychom proto dbát na to, aby podlaha z laminátu nepřišla do styku s větším množstvím vody, jinak dojde k znehodnocení a nutné výměně.

Související příspěvky

Kdo se stará o váš dům?

redakce

Odhalte největší žrouty elektřiny v domácnosti

redakce

Letní nezbytnosti: sítě proti hmyzu nesmí chybět ve vaší domácnosti

redakce