TIPY

Zdravá voda je čistá voda

Už ve škole jsme se učili, že voda je pro náš organismus důležitá a dlouho bez ní nevydržíme. Stále více se navíc mluví o potřebě dodržovat pitný režim, k čemuž může pomoci i čistá a chuťově dobrá voda.

Voda na prvním místě

Bez jídla vydrží tělo i několik týdnů, pro své fungování si bude brát energii z podkožního tuku a bílkovin. Bez vody ale dlouho nevydrží, už za několik hodin se dostaví první známky dehydratace. V army kurzech je prvním úkolem najít vodu a upravit ji tak, aby byla pitná, to je základ přežití. V civilizaci vodu nijak nemusíme hledat, jednoduše otočíme kohoutkem a ona teče z vodovodního řádu.  Často má ale nepříjemnou pachuť, což je důvod, proč ji nahrazujeme džusy a limonádami, které jsou plné konzervantů a barviv. Filtr na pitnou vodu ji dokáže zbavit nejen pachuti, ale také nečistot a látek, které do ní nepatří, jako jsou pesticidy, antibiotika, chlor, těžké kovy nebo hormony. Přefiltrovaná voda je tak čistá, zdravá a tou nepřirozenější tekutinou pro náš organismus.

Proti bakteriím

Chuť vody ovlivňuje pitný režim nejen dospělých, ale především dětí. Těm když něco nechutná, jednoduše to nechtějí a většinou pak opět sáhnou po limonádě nebo slazeném sirupu. Vodní filtr dodá vodě skvělou chuť, takže ji budou děti pít rády a odpadnou nám tak starosti s jejich pitným režimem i věčné přemlouvání. Voda, která nám teče z kohoutku, se kromě pití používá také na praní nebo mytí, občas tak můžeme znejistit, zda je skutečně čistá. Na mnoha místech i naší republiky jsou pak i domy, kde je voda ne úplně kvalitní či přímo závadná a je nutné ji upravovat i pro mytí. K desinfekci vody na vstupu do domu je určena UV lampa, která spolehlivě ničí bakterie, viry a spóry a voda je tak bezpečná.

Upravená voda je zbavena všech škodlivých látek, má jedinečnou chuť a pomáhá ke správnému fungování našeho těla.

Související příspěvky

Jak na úspěšný prodej pozemku bez realitní kanceláře?

redakce

Co víte a nevíte o infrasaunách?

redakce

Recept na dokonalou koupelnu? Podle zákazníků je třeba obklady a dlažby sladit s vodovodní baterií, koupelnovou skříňkou nebo vanou

redakce