TIPY

Proč zvolit srubový dům

I přes současnou přetechnizovanou a betonovou dobu hledají lidé kvalitní pohodlné bydlení, které slouží jako kontrast k uspěchanosti všedního života. Bydlení se stalo součástí životního stylu a mělo by to být místo, kde člověk najde klid a načerpá síly. Kvalitní bydlení má za úkol pomoci člověku odbourat stres, což napomáhá k prevenci proti civilizačním chorobám. Návrat k přírodním stavebním materiálům je jedna z cest, jak se opět dá tradičně bydlet v symbióze s přírodou a čerpat tak pozitivní energii přímo od nejlepšího zdroje.

Jedna z nejlepších nových možností, jak bydlet v obydlí zhotovené z materiálů na bázi dřeva je masivní srubová stavba. Příjemný efekt vnitřního klimatu srubových domů ucítíte hned při vstupu. Dřevěný materiál má pozitivní účinky na zdravé dýchání a čistý vzduch. Díky svým specifickým vlastnostem jako jsou vůně nebo udržování tepla také napomáhají vnitřní pohodě obyvatel domu. Srubové domy pojí opět člověka s přírodou, jelikož svým vzezřením připomínají stromy a lesy.

Technologie se vyvíjí ve všech oblastech a stavba srubových domů není výjimkou. Dříve se tyto stavby musely utěsňovat mechem, provazci nebo hlínou. Dnešní těsnění, návaznost a pevnost srubových stěn, zajišťuje dvojité popřípadě trojité drážkování jednotlivých klád a jejich vzájemné spojení dřevěnými zámky.

Naše srubové domy jsou postaveny pouze z kvalitního dřeva smrkových, cedrových nebo borových stromů. U nás ve Wood-life chceme vyhovět všem představám našich zákazníků a zároveň vybudovat moderní, zdravý domov, který bude vyhovovat požadavkům doporučených v souvisejících normách. Použití dřeva ve stavebnictví celosvětově roste. Dřevo není zdaleka jen pomocným materiálem. Díky novým technologiím zpracování nabízí nové možnosti využití. Srobové domy jsou mimo jiné také domovem statisíců lidí v nejbohatších a nejvyspělejších zemích světa a jejich použití i obliba neustále rostou.

 

A proč použít dřevo jako základní materiál pro váš srubový dům?

 • Dřevo má velmi dobré statické vlastnosti, není křehké, ale elastické. Stavba buňky a její pórovitá struktura mají hlavní zásluhu na vynikajících stavebně-fyzikálních vlastnostech dřeva. Má vysokou pevnost při minimální hmotnosti, vysokou pružnost.
 • Dřevo je antistatický materiál, nevíří prach v místnosti. To ocení zvláště lidé trpící alergiemi. Je elektricky neutrální. Neprodukuje žádné škodlivé látky.
 • Dřevo absorbuje škodlivé civilizační produkty a neutralizuje vliv geopatogenních zón.
 • Dřevo je výborný přírodní regulátor vlhkosti. Neustále vyrovnává svou vlhkost s vlhkostí okolního vzduchu. Ukládá ve svých buněčných a mezibuněčných prostorech relativně velké množství vody, to znamená, že je schopno z vlhčího vzduchu přijmout vlhkost a naopak do suššího prostoru tuto vlhkost opět vrátit.
 • Srubové stavby udržují relativní vlhkost mezi 40 a 60%, při které je nejnižší výskyt škodlivých organizmů a částic v ovzduší.
 • Dřevo je schopno filtrovat vzduch, plyny, výpary a nepříjemné zápachy se v něm zachytávají.
 • Dřevěný stavby dokážou při dodržení jednoduchých konstrukčních zásad a ochrany přetrvat po staletí, důkazem toho jsou mnohá staletí staré srubové domy, dřevěnice, hrázděné domy, více jak 800 roků staré dřevěné kostelíky ve Skandinávii, nebo chrámy v Indii a v Číně.
 • Dřevo obsahuje léčivé silice, které vytváří příjemné aromatické prostředí. Toto prostředí má pozitivní vývoj na léčbu astmatu, bronchitidy a kataru horních cest dýchacích.
 • Dřevo je nejdůležitější obnovitelný ekologický stavební materiál, neustále dorůstá, je znovu použitelné.
 • Doba trvání zátopu u dřevěné srubové stavby je cca. kolem 1/2 hodiny.
 • Dřevo má vynikající tepelně izolační vlastnosti. V srubovém domě je v létě příjemný ,,chlad“, v zimě naopak příjemné teplo.

Související příspěvky

Nahrazení klasických žárovek – LED zdroj anebo úspornou žárovku?

redakce

PĚT CHYTRÝCH KROKŮ PŘI VÝBĚRU ODSAVAČE PAR

redakce

Co vše magnety dokážou a kde je sehnat? Prodej magnetů v Praze!

redakce