TIPY

Mobilní, okenní, nebo nástěnná klimatizace?

Teploty jdou rychle nahoru, že? A co nevidět se budou zvyšovat i ty noční. Bez klimatizace se zkrátka brzy nevyspíme.

Probouzet se v noci s krůpějemi potu není nic příjemného. Otevírání oken mnohdy z různých příčin bohužel nebývá vhodným řešením. Buď si k vám do ložnice spolu s chladnějším vánkem najdou cestu i nezvaní komáři, nebo vám zase nedá spát hluk z nedaleké silnice. Letní noci zkrátka nebývají ideální. Ale mohou být. Pořídíte-li si výkonnou klimatizační jednotku. Jaké existují možnosti?

 

Mobilní klimatizace? Moc se neochladíte

Co se klimatizačních jednotek týče, na trhu se v podstatě setkáte se třemi typy, a to klimatizací mobilní, nástěnnou a okenní. Nejlevnější je klimatizace mobilní. Ale také od ní očekávejte nejnižší intenzitu chlazení. K tomu je poměrně hlučná a energeticky náročná. A vyřešen u většiny modelů není ani odvod horkého vzduchu. Zato ji však můžete snadno přenášet.

 

Klimatizace do funkčního objektu? Zvažte okenní!

Mnohem výkonnější v každém případě jsou klimatizace okenní, které se, jak prozrazuje jejich název, instalují do otvoru nad oknem. Tyto jednotky, s nimiž se díky jejich ne příliš líbivému designu většinou setkáváme ve funkčních objektech, se skládají z vnitřní a vnější části, nejsou náročné na údržbu a ovládat je můžete buď dálkovým ovládáním či manuálně.

 

Klimatizace do domácnosti? Doporučujeme nástěnnou!

V bytech a rodinných domech se nejčastěji setkáváme s klimatizacemi nástěnnými. Ty jsou totiž výkonné a i z estetického hlediska na úrovni. Jinými slovy nepůsobí jako pěst na oko i v těch nejmodernějších interiérech. I tyto klimatizační jednotky se také skládají z vnitřních a vnějších jednotek. Na trhu se však setkáte i s modely, které se bez vnější jednotky obejdou. K tomu vám prostory i odvlhčí, přefiltrují v nich vzduch a dokonce jej i zionizují.

 

Klimatizace s montáží zdarma

Začínáte o pořízení klimatizace uvažovat? Pak by vám neměla uniknout nabídka společnosti Air Cool, s.r.o., která ke klimatizaci momentálně nabízí montáž zdarma. Pokud jste si někdy nechali zpracovat rozpočet na instalaci klimatizace, montáž v něm často figuruje jako ne zrovna levná položka. Zde ale platíte pouze za jednotku jako takovou. Tak neváhejte! Tropické noci jsou za dveřmi!

Související příspěvky

Jak zvolit tu pravou sedací soupravu?

redakce

Dřevěná dubová podlaha určená na podlahové topení s garancí

redakce

Dobrá rada pro vás: jak vybrat dobrou matraci?

redakce

1 komentář

Monika 28. 1. 2021 at 18:59

U nás to předloni vyhrála mobilní klimatizace ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatizace . Vybrali jsme si nakonec mobilní, protože se mi líbí, že ji můžeme přemisťovat po celém domě a nevychladí nám tak jen jednu místnost. V létě jsme si ji navíc dali i do karavanu, takže se u nás klimatizace opravdu za celé léto nezastaví 🙂 .

Diskuze je uzavřena.