BYT

Jak na výběr nové sedací soupravy do domácnosti?

Chystáte se na pořízení nového nábytku do své domácnosti? Pak možná přijde na řadu také výměna staré a již nevábné sedačky za novou. Právě sedací soupravy jsou obvykle dominantou obývacích pokojů, takže je nutné si při jejich výběru dát zvlášť záležet.

 

Velikost a parametry sedací soupravy uzpůsobte místnosti

Podstatné je, kolik prostoru vám obývací pokoj pro novou sedací soupravu poskytuje. Problém se objevuje hlavně v malých panelových bytech, kde i prázdné místnosti nejsou zrovna nijak působivé z hlediska prostoru. Proto se zde uplatňují hlavně jednoduché podélné, případně pak rohové sedací soupravy, které lze umístit ke stěnám do rohu místnosti, kde by stejně byl nějaký nábytek. Nezaberou pak místo uprostřed pokoje, kde tak zbude dostatek volného místa pro chození obyvatel domácnosti a hostů.

 

Rozkládací verze sedacích souprav

Praktickou záležitostí jsou v mnoha domácnostech rozkládací sedací soupravy. Jejich schopnost přeměnit se během velmi krátké chvíle na provizorní lůžko oceníte zejména tehdy, máte-li doma časté návštěvy, které čas od času zůstanou i přes noc. U rozkládací sedací soupravy je jen nutné myslet na to, že v jejich těsné blízkosti nesmí být nábytek, tedy různé komody, stolky apod. V opačném případě půjdou jen těžko rozložit, případně budete pokaždé muset překážející nábytek složitě odsunovat. A to není zrovna dvakrát praktické.

 

Jak je to s cenou?

Za novou sedací soupravu můžete dát klidně i desítky tisíc korun. Zvažte však, zda je takováto investice potřebná a vhodná. I levné sedací soupravy mohou působit elegantně a být vyrobené z kvalitních materiálů. Stačí jen zvolit správný obchod. Sedací soupravy se mnohdy vyplatí nakupovat v eshopech, v klasických kamenných vás totiž mohou vyjít o poznání dráž. Navíc si je můžete vybrat v klidu a pohodlí domova.

Související příspěvky

Dřevěné prodejní stánky od DELTA Svratka s.r.o.

redakce

Moderní tapety na zeď Cripsy

redakce

Posypová sůl už nemá šanci!

redakce