TIPY

Kvalitní zvuková izolace vám zajistí doma i v kanceláři klidné prostředí

Pokud jste měli možnost žít nebo pracovat nějaký ten čas v místě, kde jste museli trpět nepříjemný a častý hluk, jistě víte, jak velmi dovede ovlivnit negativně život. U citlivých jedinců může mít vliv i na psychiku. Pokud vás právě teď obtěžuje hluk, který chcete eliminovat, pomůže vám zaručeně kvalitní zvuková izolace. Je ale potřeba, aby byla správně použita.

Více typů zvukové izolace

Než začnete zvukovou izolaci kupovat, je potřeba rozmyslet si, jakou část místnosti chcete odhlučnit. Jiné izolace se používají na odhlučnění stěn nebo stropů, jiné na odhlučnění podlah. Také je rozdíl, zda chcete izolaci použít do podlahy nebo stěny, tedy do konstrukce, nebo zda již je nemovitost hotová a izolaci budete používat pod novou podlahovou krytinu nebo ji umístíte na zeď či strop.

Populárním řešením je lisovaná akustická pěna. Hodí se jako výplň zvukově izolačních konstrukcí, dveří nebo přímo na stěnu, podlahu nebo stop. Záleží na objemové hmotnosti. Vysoká objemová hmotnost zajistí výborné zvukově izolační vlastnosti, přidruženou pozitivní vlastností je pak tepelná izolace. Celkem 3 různé tloušťky takovéto izolace nabízí calounickymaterial.cz.

Další možností je akustická pěna V profil. Jedná se o akustickou pěnu s otevřenou buněčnou strukturou, která umí pohlcovat dozvuky hlavně ve středních a vysokých frekvenčních pásmech. Oproti pyramidovému typu má V profil vyšší podíl hmoty, a tak je o něco účinnější.

Tyto i další typy zvukové izolace najdete na stránkách calounickymaterial.cz. Stejně tak je zde k dostání i rozmanitá PUR pěna, tedy molitanové desky různých vlastností, Latex Perfo, Latex 3 – zónový…

Podívejte se na kompletní nabídku zvukových izolací, čalounického materiálu, molitanů i potahových látek. Váš život bude díky zvukové izolaci mnohem příjemnější.

Související příspěvky

Když se izoluje papírem

redakce

Polštář s vlastní fotkou

redakce

Máte psa a přemýšlíte, jestli si můžete dovolit dřevěnou podlahu? Odpověď zní ano!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.