STAVBA

Rekonstrukce bytového jádra

Přestavba bytového jádra je, vzhledem k náročnosti a rozsahu stavebních úprav, nejvýznamnějším zásahem při kompletní rekonstrukci bytu.

Je rozhodně vhodné oslovit architekta, nebo projektanta a poradit se. Dnes není úplně snadné orientovat se v legislativě, technologických postupech, výběru materiálu apod. Může se stát, že budete muset zasáhnout do nosných zdí, změní se dispozice bytu, dojde ke změně užívání některé z jeho části a v těchto případech už budete potřebovat stavební povolení.

Firma, se zkušenostmi s realizací rekonstrukcí bytových jader vám dokáže poradit, jaké jsou ve vašem případě možnosti dispozičního řešení.

Jaká jsou pravidla

Jako vlastník bytové jednotky, jste zároveň spoluvlastníkem společných částí domu. Těmi jsou také například rozvody tepla, vody, kanalizace, plynu, svislých a vodorovných konstrukcí atd. V případě, že se při rekonstrukci bytového jádra bude zasahovat do těchto společných prostor, bude třeba souhlas společenství vlastníků bytových jednotek.

 • Zjistěte si, zda a jaká budete potřebovat povolení od stavebního úřadu a jaké dokumenty budete muset doložit
 • Seznamte všechny sousedy s budoucími úpravami a dočasnými omezeními, které pro ně z toho vyplívají.
 • Pokud se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nevyžaduje rekonstrukce stavební povolení ani ohlášení

Co byste měli zvážit

Důležitým rozhodnutím před rekonstrukcí bytového jádra je, zda budete mít samostatné WC nebo zvažujete WC společně s koupelnou.

 • Chcete se po náročném dni na deset minut zavřít v koupelně a užít si chvilku klidu a soukromí a zrovna v ten moment potřebuje někdo jiný nutně na záchod. Tak to je jeden z důvodů, proč je lepší mít alespoň jedno WC samostatné. Zatímco společná koupelna s WC je možným řešením, pokud patříte k těm, kteří nevyžadují při hygieně soukromí. Vyhovuje vám, když si můžete po WC umýt ruce hned na místě a nemusíte chodit přes dvoje dveře. Společná koupelna s WC vás láká nabídkou vzdušnějšího a většího prostoru, kde můžete experimentovat s designem.
 • Zvažte náročnost konstrukčního řešení. Případné přemístění toalety, instalaci kanalizačních svodů, umístění dveří atd. Před rekonstrukcí bytového jádra je zcela určitě nutné se o těchto věcech poradit. Můžete tím ušetřit zbytečně vynaložené náklady a potíže při případném zamítnutí ze strany úřadů.

Rekonstrukce bytového jádra výrazně zvýší kvalitu bydlení a také celkovou hodnotu bytu.

Rekonstrukce bytů Brno

Hledáte spolehlivou firmu, která vám rychle a za přijatelnou cenu provede rekonstrukci bytu? Pak se s důvěrou se obraťte na firmu KARISSA CORP BRNO, která vám je schopná zajistit kompletní stavební servis v rozsahu prací, na kterých se společně domluvíte, přesně podle vašeho přání a potřeb:

 • vypracování návrhu interiéru, měření, výběr materiálu a nezbytné legislativy
 • kompletní bourací práce a odvoz stavebního materiálu
 • zednické práce jako vyzdívky, omítky, vymalování, položení podlah a lepení obkladů atd.
 • rozvody elektroinstalace, výměnu bytového rozvaděče, případně nový přívod a opravy a výměny zásuvek
 • rozvody vodoinstalace a odpadů. Připojení spotřebičů, zapojení myčky, pračky a kontrolu bezpečnosti
 • topenářské práce, zavedení podlahového vytápění
 • až po finální úklid

Související příspěvky

Rychlá stavba potřebuje dobře vybaveného partnera

redakce

Využijte slev, které vám Ekonomické stavby nabízejí

redakce

Rodinný dům snadno a rychle

redakce