kuchyně na míru
BYT

Kuchyně na míru

Každá kuchyň by měla být především účelná a praktická, ale v poslední době jde i o životní styl rodiny a v neposlední řadě i o design. Doba, kdy zejména panelákové kuchyně byly zhotoveny jedna jako druhá a navíc z ne příliš lákavého a nevzhledného materiálu, je nenávratně pryč. Lidé si tak mohou splnit svůj sen o krásné a dokonalé kuchyni se vším všudy. Kuchyně na míru jsou tedy trendem moderní doby a je opravdu z čeho vybírat.

Architekt a co může vzejít z jeho rýsovacího prkna

Pokud majitel bytu dokáže popsat své požadavky a náležitě vysvětlí, jaké má představy, může z návrhu vzejít opravdu krásná a moderní kuchyň. Dnes totiž lze vše řešit díky počítačovému projektování v 3D, což umožňuje vidět pravděpodobnou podobu samotné kuchyně. Je nutné vzít v úvahu nejen velikost místnosti, ale i vnitřní uspořádání, které zahrnuje okna či dveře. Nejlépe se samozřejmě plánují kuchyně na míru v novostavbách. Zde je dostatek prostoru a v podstatě není co měnit.

Dokonalost je skrytá v detailech

Co se týká materiálu, tak zde panuje především dřevo. Venkovský styl tomu přímo nahrává, ale i moderní kuchyně na míru mohou být z dřevěných materiálů a jejich imitací. Snadno se udržují, mají vysokou životnost a zdůrazňují krásu dřeva.

Kuchyňské linky jsou opatřeny moderními i klasickými úchytkami, které dávají skříňkám styl. Mnohé skříňky jsou dnes i výklopné, zejména ty rohové, a mechanismus takových skříněk pak umožňuje nejen snadné skladování nádobí či potravin, ale je zde využito maximum vnitřního prostoru. Velmi důležitá je i pracovní deska. I zde získávají na významu dřevěné materiály, ale harmonicky a ladně vypadá pracovní deska z moderního materiálu zvaného corian. Vyniká především doslova alabastrovým leskem a hodí se zejména k moderním kuchyním. Rovněž bez obkládaček si mnozí svou kuchyň ani nedovedou představit. Výrobci dnes ale nabízejí různé alternativy, které jsou skvělým řešením pro jakýkoliv styl kuchyně.

Související příspěvky

Malešický háj: nová možnost bydlení v Praze pro náročné

redakce

NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V NÁBYTKU

redakce

Litinové radiátory inspirované retro stylem stojí za pozornost!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.