kuchyně na míru
BYT

Kuchyně na míru

Každá kuchyň by měla být především účelná a praktická, ale v poslední době jde i o životní styl rodiny a v neposlední řadě i o design. Doba, kdy zejména panelákové kuchyně byly zhotoveny jedna jako druhá a navíc z ne příliš lákavého a nevzhledného materiálu, je nenávratně pryč. Lidé si tak mohou splnit svůj sen o krásné a dokonalé kuchyni se vším všudy. Kuchyně na míru jsou tedy trendem moderní doby a je opravdu z čeho vybírat.

Architekt a co může vzejít z jeho rýsovacího prkna

Pokud majitel bytu dokáže popsat své požadavky a náležitě vysvětlí, jaké má představy, může z návrhu vzejít opravdu krásná a moderní kuchyň. Dnes totiž lze vše řešit díky počítačovému projektování v 3D, což umožňuje vidět pravděpodobnou podobu samotné kuchyně. Je nutné vzít v úvahu nejen velikost místnosti, ale i vnitřní uspořádání, které zahrnuje okna či dveře. Nejlépe se samozřejmě plánují kuchyně na míru v novostavbách. Zde je dostatek prostoru a v podstatě není co měnit.

Dokonalost je skrytá v detailech

Co se týká materiálu, tak zde panuje především dřevo. Venkovský styl tomu přímo nahrává, ale i moderní kuchyně na míru mohou být z dřevěných materiálů a jejich imitací. Snadno se udržují, mají vysokou životnost a zdůrazňují krásu dřeva.

Kuchyňské linky jsou opatřeny moderními i klasickými úchytkami, které dávají skříňkám styl. Mnohé skříňky jsou dnes i výklopné, zejména ty rohové, a mechanismus takových skříněk pak umožňuje nejen snadné skladování nádobí či potravin, ale je zde využito maximum vnitřního prostoru. Velmi důležitá je i pracovní deska. I zde získávají na významu dřevěné materiály, ale harmonicky a ladně vypadá pracovní deska z moderního materiálu zvaného corian. Vyniká především doslova alabastrovým leskem a hodí se zejména k moderním kuchyním. Rovněž bez obkládaček si mnozí svou kuchyň ani nedovedou představit. Výrobci dnes ale nabízejí různé alternativy, které jsou skvělým řešením pro jakýkoliv styl kuchyně.

Související příspěvky

Jak na zařízení domácnosti – rozhovor s Petrem Tschakertem

redakce

Sháníte byt v Praze? Může to být velmi jednoduché

redakce

Privátní bazén u domu – výhody řešení z nerezové oceli

redakce