Search

Když se izoluje papírem

Méně topit a snížit náklady na energie umožňuje technologie založená na zpracování sběrného papíru.

Řešení může být jednoduché a ekonomicky výhodné. Ušetřit se dá za provoz topení, ale v létě i za chladící jednotky a v neposlední řadě i na zdraví vašich blízkých. Tyto možnosti nabízí foukaná celulózová izolace Climatizer Plus vyráběná podle kanadského patentu tuzemskou firmou Ciur.

vystrizek

Čaj a limonáda

Je zajímavé, že když se řekne tepelný izolant, málokoho napadne, že by mohl také chladit. Na tom je vlastně založen princip termosky: udržuje teplotu toho, co tam vložíte, ať už je to horký čaj či studená limonáda. Čím je kvalitnější, tím déle vydrží požadovaná teplota. Kvalita termosky je daná kvalitou mezistěnné izolace. A to je i případ celulózové izolace Climatizer Plus ze systému Compri.

 

Dlouho dovnitř, dlouho ven

Nejde samozřejmě o termosku či chlazení limonády, ale foukaná celulózová izolace má jedinečnou vlastnost, která výše zmíněný princip v mnohém předčí. Tou schopností, která je třeba pro rekonstrukci podkroví k nezaplacení, je enormně velká tepelná setrvačnost, resp. schopnost akumulace. Jak to může chladit? V praxi to znamená, že schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících je výborná a nemá konkurenci. Schopnost tepelné setrvačnosti Climatizeru Plus je 2x větší než například u tradiční minerální izolace nebo polystyrenu.  Stejně tak to platí i opačně: vrstva tepelné izolace vydrží nahřívání sluníčkem celý letní den, energii akumuluje a nepropustí teplo dovnitř. Odpadá tak potřeba chlazení – venku je 30ooC, doma 230oC.

 

Jen ať prší

Neméně důležitou vlastností je schopnost regulace vlhkosti v interiéru. Přírodní podstata izolantu ji zajistí přirozenou cestou. Pokud je vlhkosti příliš, dokáže stav regulovat tím, že část vlhkosti pojme do své struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Ve spojení s parobrzdnou fólií pro clima Intello se tak udržuje stálé, příjemné, přirozené a zdraví prospěšné mikroklima, které ocení zejména alergici a lidé trpící respiračními chorobami.

ciur_climatizer-plus-pytel

Se všemi zadobře

Foukaná celulózová izolace firmy Ciur je totiž vyráběná ze sběrného novinového papíru. Celulózová vlákna z něj získávaná jsou izolantem, který se velmi dobře snáší s jakýmkoli stavebním materiálem staršího data či moderní výroby. Technologie foukání celulózy pod tlakem vzduchu prakticky eliminuje různá skrytá zákoutí a dokáže zamezit i předejít problémům v oblasti zateplení a poruch stavební konstrukce. Tento ekologicky aktivní produkt odolává také plísním, biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech.

 

Vzkaz rodinnému rozpočtu

Pravdou je, že nejlepší úspora energie je ta, která se nespotřebuje a nemusí se platit. Climatizer Plus nabízí ekonomické, efektivní, ekologické, rychlé a praktické řešení.

Více podrobností o tom, jak funguje celulózová izolace, najdete na www.vseproizolace.cz

Autor: Ing. Michal Řehulka, CIUR a.s.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *