TIPY

Služba garantovaného nájmu vám zajistí pravidelný a stabilní příjem, co obnáší?

Pronájem nemovitosti je díky zhoršeným podmínkám pro získání hypotečního úvěru čím dál lukrativnějším způsobem přivýdělku. Jsou s ním však bohužel spojené nemalé potíže, které nejčastěji spočívají v problémových nájemnících, o čemž by mohlo hovořit překvapivě velké procento majitelů nemovitostí. Tomuto zdánlivě neřešitelnému problému ovšem předchází služba garantovaného pronájmu, díky které máte jako pronajímatel stabilní příjem a nulové starosti. 

Službu nabízí společnost Bohemian Estates International, která na trhu funguje již od roku 2006 a od té doby nabízí komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí. V současnosti má společnost tři kamenné pobočky v Praze, Brně a Ostravě a spravuje přes 800 nemovitostí v České republice a zahraničí v celkové hodnotě 5 miliard korun.

Garantovaný nájem je přitom poměrně mladou službou, která si u nás vydobývá své místo na výsluní a která je v nabídce realitních společností ještě stále raritou. Její příslib se totiž může zdát až neskutečný. „Služba garantovaného nájmu funguje velmi jednoduše. V praxi se jedná o to, že nám vlastník nemovitosti zaplatí předem daný poplatek a dále se nemusí o nic starat. My za něj totiž poté řešíme naprosto všechno, co je s pronájmem nemovitosti spojené a hlavně garantujeme pravidelný příjem z nájemného,“ vysvětluje David Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti.

Vlastníkovi nemovitosti v takovém případě odpadají veškeré starosti počínající u shánění nájemníků a končící u vymáhání nájemného. Společnost se však stará například i o přepis energií, pojištění nemovitosti či o veškeré opravy a údržbu. „Jediné, co musí majitel nemovitosti udělat, je nás kontaktovat a po prohlídce nemovitosti a stanovení nájemného s námi podepsat nájemní smlouvu. V tu chvíli od něj již nic víc nepotřebujeme a začínáme jednat. O nemovitost se staráme jako o vlastní po celou dobu trvání nájemní smlouvy a mj. garantujeme i předání nemovitosti zpět majiteli v původním stavu,“ dodává Novotný.

A co přesně vlastníkům nemovitostí hrozí ve chvílích, kdy není nemovitost obsazená nebo když nájemníci neplatí? „V takovém případě vlastníkům nehrozí vůbec nic. Když totiž slibujeme garantovaný nájem, myslíme to zcela vážně. Máme sice výhodu díky promyšlené realitní inzerci a cílenému marketingu a v drtivém procentu případů jsme schopni nového nájemníka sehnat velmi rychle, majitele nemovitosti to ovšem teoreticky nemusí vůbec zajímat. V tom totiž tato služba spočívá,“ vysvětluje David Novotný.

Služba je tak vhodná zejména pro ty, kteří chtějí pravidelně a bez starostí inkasovat peníze za nájem, a přitom se o nic nestarat. Ocení ji tedy například i ti, kteří byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů. Důležité je poté i fakt, že si dle statistik z předchozích let na sebe tato služba vydělává sama. Ukazuje se totiž, že profesionálně spravovaná nemovitost dosahuje průměrně nejen vyšší obsazenosti, ale i vyššího nájemného, a tak není pro majitele ani nijak finančně náročná. „Cena za službu je určována tak, že se nejprve stanoví tržní nájemné, ze kterého následně odečteme přibližně 15 %, a to se rovná nájemnému, které po odsouhlasení podmínek za každých okolností garantujeme. Tím tak eliminujeme naprosto všechna rizika, která jsou s pronájmem obecně spojená,“ uzavírá Novotný za Bohemian Estates International.

Související příspěvky

Přírodní extravagance v interiéru: Barevné dlažby v imitaci mramoru, kamene či betonu

redakce

Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?

redakce

Kvalitní tepelná čerpadla

redakce