Bez topení se zatím neobejdeme, i když venku už se hlásí jaro, teploty jsou stále nízké. Topná sezona se však pomaličku chýlí ke konci a většinu z nás děsí finální částka jejího vyúčtování. Ušetřit v té nadcházející nám může pomoci foukaná minerální izolace.
Najít řešení, jak ušetřit za vytápění, se spolu se zvyšujícími náklady na energie snaží každý majitel domu nebo chalupy. Abychom ale šetřit mohli, musíme nejdříve vědět, kam nám teplo uniká. Zpravidla zateplíme fasádu nebo vyměníme okna a dveře, což pomůže jen částečně. Teplo totiž uniká především největší plochou v domě, kterou je strop. Na izolaci stropu ale zapomínáme a řešíme ji jako poslední, pokud vůbec. Přitom právě ta nám dokáže ušetřit až třetinu nákladů, protože udrží teplo uvnitř domu a zabrání jeho unikání. Výhodou zateplení stropu je rychlá realizace. Nemusíme se na dlouhé týdny smiřovat s nepořádkem, ani bourat celý dům. Nejvhodnější metodou pro stropy a střešní konstrukce vůbec je foukaná minerální izolace, která je hotová za pár hodin a téměř bez nepořádku.
Pro aplikaci foukané izolace nemusíme stavět lešení, vyklízet zahradu ani skladovat role materiálu. Na potřebné místo je izolant, kterým je minerální vlna, přiveden pomocí hadice a využívá se technologie foukání. Ta zaručí, že bude vytvořena souvislá plocha, která zaplní i jakoukoli škvíru nebo mezeru a zabrání se tak vzniku tepelných mostů. Zásobník materiálu i ostatní vybavení zůstává v autě, které parkuje před objektem a po ukončení prací se do něj vše sbalí a odjede. Minerální vlna je nehořlavá, odolává plísním i škůdcům nenasákavá vodu a za pár týdnů neslehne, proto je její životnost velmi dlouhá.
Zateplení stropů nám pomůže ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Navíc v létě pomáhá udržet v podkrovních místnostech komfortní teplotu a zabraňuje jejich přehřívání. Foukaná minerální izolace nám tak slouží v zimě i v létě.