TIPY

Jaká zvolit svítidla pro retro styl?

Móda se dotýká nejen našich šatníků nebo botníků, ale i našich domovů či kanceláří. Různé styly zařízení interiérů se liší někdy jen drobnostmi a někdy naopak jsou poznatelné na první pohled. Stále oblíbenější je retro, který je útulný, známý a působí velmi příjemným dojmem. Jak pro tento styl vybrat vhodná svítidla?

Retro styl okouzlil celý svět a vrací se do popředí zájmu návrhářů, architektů i designérů. Retro je obecně vše, co je minulé, zaniklé a není omezené nějakým časovým obdobím. V bydlení, ale i oblékání, je retro styl spojován s 60. a 70. léty minulého století, kdy po válce vznikaly nové umělecké směry, nápady i experimenty s materiály. Ojevují se tak různé kombinace skla a kovu, zdobení, vitráže, geometrické tvary a samozřejmě plast. V tomto duchu jsou designována i retro svítidla, od malých lampiček a stojacích lamp až po stropní svítidla a lustry.

Některým z nás může retro styl připomínat dětství nebo dobu minulou, není však vůbec nutné se striktně držet jen sektorového nábytku a skleněných sošek ve vitríně. Naopak, retro styl má nádech minulosti, ale i přesto je osobitý a bohémský. Výborně ho lze kombinovat například se skandinávským nebo minimalistickým stylem a vytvořit tak jedinečný vzhled interiéru. I malý detail, jako třeba lustr Kolarz Nonna, dokáže změnit design interiéru a oživit jej.

V lustrech, lampičkách i dalších typech svítidel se ale můžete setkat s tím, že pro správnou funkčnost i dokonalý vzhled je potřeba ta správná žárovka. Otevřená stínítka nebo různé typy umístění žárovek vytváří jedinečné efekty, které ale může zhatit moderní svět a nařízení o ukončení prodeje klasických žárovek. Pohodlí ani designu se není třeba vzdávat, retro LED žárovky splňují veškeré potřebné normy a zároveň jdou umístit díky klasickým závitům do jakéhokoli typu svítidla. Stačí si jen vybrat, který lustr nebo lampa vám má dělat společnost v běžném dni nebo při večerním odpočinku.

[easy_image_gallery gallery=“772″]

Související příspěvky

Jak reagovat, když vám v současnosti dorazí oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

redakce

Bio enzymatické prostředky jako efektivní pomoc

redakce

4 tipy, jak vybrat správné prostěradlo

redakce