TIPY

Je k ochraně majetku lepší fotopast, nebo kamerový systém?

Ochrana majetku pomocí sledovacího zařízení, je zejména pro majitele nemovitostí, které nejsou pod neustálým dohledem, velmi důležitá. Dnes již není nutné hlídat majetek osobně, a to díky moderním zařízením, která monitorují hlídané prostory za vás. Jedná se o kamerové systémy, které jsou využívány v obchodech, v kancelářích, v rodinných domech atd. Je ale efektivnější a výhodnější k ochraně majetku pořídit kamerový systém, nebo fotopast?

Mluvíme-li o ochraně majetku, většinou se nám vybaví kamerový systém. Existuje ale další možnost, a to malá fotopast. Pořizovací cena je v tomto případě nižší a oproti kamerovým systémům je pro zloděje hůře viditelná.

 

Kamerový systém

Kamerový systém funguje pouze v případě, že je připojen k elektrické energii. Jedná se zpravidla o několik kamer propojených kabeláží s tím, že nahrávací zařízení je zpravidla umístěno v interiéru, aby bylo chráněno před odcizením. Vzhledem k tomu, že kamera je většinou dobře viditelná, levnější atrapa mnohdy poslouží stejně, jako plnohodnotný kamerový systém.

 

Fotopasti

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější fotopasti. Ty fungují na baterie, jsou malé a velmi dobře maskovatelné díky možnosti instalace do keřů či stromů. Fotopasti je také oproti kamerovému systému velmi snadné přemístit na jiné místo. Pomocí tohoto malého a finančně dostupnějšího zařízení, snadno uhlídáte dům, zahradu, chatu, garáž i automobil. Baterie ve fotopasti zpravidla vydrží týdny až měsíce, případně je možné zařízení připojit na zdroj externího napájení.

Na trhu dnes najdete fotopasti různých značek s různými funkcemi. Velmi oblíbené jsou také mezi myslivci pro sledování zvěře. Moderní fotopasti umí navíc zasílat snímky přímo na mobil nebo e-mail.

Související příspěvky

Střežte svůj majetek, i když u něj zrovna nestojíte

redakce

Dobrá uzenina vyjde jen z dobré udírny

redakce

Chcete znát cenu své nemovitosti? Vyzkoušejte odhad ceny nemovitostí zdarma

redakce