TIPY

Správné osvětlení koupelny

Správné osvětlení koupelny souvisí s rozmístěním svítidel, je dobré umístit stropní svítidlo do středu místnosti nebo zvolit variantu podhledového bodového osvětlení. Všeobecně byste neměli podcenit vašeho nejdůležitějšího pomocníka – správnou LED žárovku a dobré svítidlo. Protože ať už se chystáte použít bronzer, udělat si smokey eye, nebo jít cestou přirozeného vzhledu, správný světelný zdroj je vaší alfou a omegou. Dobře vybraná LED žárovka do koupelny, znamená rozdíl mezi smokey eye a make-upem, horníka po šichtě, bohyní políbenou sluncem a ožehnutou indiánkou.

Ideální pro aplikaci líčení nebo, je samozřejmě denní světlo, ale ne všichni mají doma možnost mít stolek na líčení proti oknu, a tak musí postačit koupelna. Kosmetický stolek by vás v temných ranních hodinách stejně nezachránil a zase by přišla na řadu lampička. Záchranou je vybrat správně LED žárovku a i když to zní jako banální záležitost, výběru byste se měli věnovat víc, než myslíte.

8718291743439_m

„Pro správné líčení a sladěné oblékání je ideální žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje,“ říká Michael Urban z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz. „Když vyberete správnou teplotu světla, která je vyjádřena v kelvinech, je to jako byste stáli u otevřeného okna a svítilo na vás denní světlo. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4 000 K a více. Je to informace, která je uvedena na obalu každé žárovky. Nezapomínejte také na důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto, bych do koupelny doporučoval světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla.“

Osvětlení koupelny by mělo být dobře promyšlené, aby nám v místnosti nevznikaly temné kouty. Použijte proto kombinaci bodových svítidel s nástěnnými, zrcadlová svítidla a další doplňková svítidla.

V případě, že je potřeba Vaši malou koupelnu opticky zvětšit, zvolte zápustná koupelnová svítidla a dobře osvětlené zrcadlo, které poskytne rozptýlené a měkké světlo, které nebude oslňovat a zkreslovat. V obou případech použijte svítidla s dostatečným krytím (ideálné IP 44 a vyšší).

bp-LA 111018_m

Další důležitý bod je dobře svítidlo umístit, protože LED žárovka by měla být umístěna ve správné výšce a zářit přímo na vás a neházet stíny shora, nebo ze strany. K tomu jsou ideální zrcadlová svítidla, nebo zvětšovací zrcátka, přidělaná pohyblivým ramenem ke stěně. S tím můžete hýbat a dosáhnete tak nejlepšího osvětlení.  Přímé světlo vám nebude zkreslovat obličej a pomůže udělat ze sebe tu bohyni, která na meetingu oslní a na večírku bude zářit.

V případě, že byste rádi moderní koupelnové osvětlení, vyberte si z mezidlaždicových svítidel, které oživí zdi, bok vany, nebo klidně podlahu. Je to designový prvek, který na první pohled zaujme. Další výhodu nám, při hledání věcí ve vašich úložných prostorech, přinášejí LED pásky, umístěné ve skříňkách a šuplících. Pokud jsou LED pásky vhodně umístěny, působí velmi efektně.

 li-IMPR 840008_l

Související příspěvky

Starý dům v novém kabátě!

redakce

Stěrkové podlahy jsou skvělým řešením pro velké provozy i domácnosti

redakce

Chcete bazén na vlastní zahradě? Začněte s realizací už nyní

redakce