INSPIRACE

Přírodní ratan se znovu vrací do módy!

Využití přírodních materiálů se při vybavení interiérů i zahrad v současné době opět stává velmi populární. Ještě před několika lety byly na vzestupu spíše nově vyvinuté umělé materiály. Současné trendy ale jednoznačně preferují využití materiálů přírodních. Velké oblibě se znovu těší zejména přírodní ratan. Nábytek z přírodního ratanu lze elegantně využít v prostoru interiérů i na zahradách.

 

Umělý ratan jde do ústraní

Především pokud se zaměříme na ratanový nábytek tak zjistíme, že velké oblibě se v posledních letech těšil především umělý ratan. Výrobci a prodejci nábytku z ratanu se začali na umělý ratan specializovat a postupně tímto materiálem doslova vytlačili klasický přírodní ratan. Umělý ratan ale nemá takovou eleganci jako přírodní materiál. Ratanový nábytek z přírodního ratanu dodá interiéru i exteriéru kouzlo a příjemný nádech přírody společně se svou typickou odolností a jednoduchou údržbou.

fullll

Kde najít přírodní ratanový nábytek?

Jak již bylo řečeno, většina prodejců nábytku se v posledních letech specializovala na výrobu a prodej nábytku z umělého ratanu. I na našem trhu se ale dají najít prodejci, kteří jsou specializováni v první řadě na přírodní ratanový nábytek. Ten je vyroben ze špičkově zpracovaného přírodního materiálu v mnoha variacích. Základem nabídky je samozřejmě ratanové křeslo, pohovky, stolky, židle a sedací soupravy. U specializovaných prodejců dostanete na výběr mnohem více.

 

Co dalšího můžete vybírat?

Jaké další druhy nábytku a vybavení z přírodního ratanu je možné vybírat si představíme u konkrétního prodejce. Bude se jednat o jednoho z největších specializovaných prodejců přírodního ratanu na našem trhu, kterého lze najít na Světratanu.cz. v nabídce této společnosti najdete z ratanu opravdu vše. Kromě klasického nábytku jsou to například i truhly, tácy, podnosy, prostírání, papainy, kuchyňské potřeby a mnoho dalších. Kromě vybavení z ratanu také v nabídce lze najít bambusové ploty pro zajištění soukromí, nechybí ani bambusová rohož nebo nábytek z exotické dřeviny akácie.

Související příspěvky

ClipTile – podlaha elegantně a rychle

redakce

Fakta a mýty o matracích z paměťové pěny

redakce

Nadzemní bazény, finské sauny a infrasauny se stávají stále neodmyslitelněji součástí našich domovů.

redakce

1 komentář

Hosting 20. 10. 2016 at 11:33

Do leta je sice jeste daleko, ale mozna prave ted, v chladnych dnech behem teseni se na teplo a slunicko, premyslite nad novym zahradnim nabytkem. Libi se vam ratan? Pak je tu zasadni otazka, zda zvolit ten prirodni nebo radeji umely. Jsou mezi nimi totiz podstatne rozdily ve vlastnostech i udrzbe. 

Diskuze je uzavřena.