STAVBA

Přemýšlíte o dřevostavbě? Potom těmto mýtům nevěřte

V posledních několika letech se ve stavebním průmyslu do popředí prodírají dřevostavby, které jsou bezkonkurenční z hlediska ekonomičnosti a poměru cena vs. výkon. Současně se jedná o ekologické bydlení, protože dřevo jako takové patří mezi obnovitelné zdroje. V neposlední řadě rodinné domy nepokulhávají ani po vzhledové stránce, přičemž dokonale zapadnou do jakéhokoliv prostředí. V následujících řádcích vám však prozradíme mýty, které o dřevostavbách kolují, a tím jim kazí pověst.

Dřevostavba jako taková má hned několik předností. V první řadě vás potěší rychlá realizace. Stavební společnost dokáže dřevěné rodinné domy zhotovit od tří do pěti měsíců (záleží na velikosti stavby). Další výhodou je, že nejste omezeni ročním obdobím, protože stavět je možné i v zimě i v létě. Stejně tak mají dřevěné stěny příznivý vliv na mikroklima v interiéru.

 

1. mýtus: Dřevěný dům je náchylnější na vyhoření

Přestože se jedná o dřevo, neznamená to, že rodinný dům vyhoří snadněji než zděná varianta. Stavební společnosti totiž používají dřevěné konstrukce vysoce odolné vůči požáru, a tak hořící dřevěný trámový strop vydrží mnohdy více než keramický strop vložený do ocelových profilů. Zajímavé, že?

 

2. mýtus: Dřevostavba má horší tepelněizolační vlastnosti

Dřevostavby jsou sice lehčí, a tím pádem i hůře akumulují teplo, což však neznamená, že mají horší tepelněizolační vlastnosti. Dřevěný dům se docela rychle vyhřeje.

 

3. mýtus: Dřevěný rodinný dům má nižší životnost

Jestliže se vyhýbáte dřevostavbě kvůli tomu, že nevydrží pro vaše děti, potom jste na omylu. Právě správnou údržbou je možné dosáhnout stejné životnosti jako u zděné stavby.

Pokud jsme vás tedy přesvědčili, že dřevostavby jsou také plnohodnotná stavení pro bydlení jako zděné rodinné domy, najděte si partnera, s nímž se do realizace vysněného domečku pustíte. Jednou ze společností, která se na dřevostavby na míru specializuje, je PILA MARTINICE. Jejím hlavním zaměřením je stavba rodinných domů typu dřevostavba, přičemž v nabídce má jak typové projekty dřevostaveb, tak i možnost nechat si postavit individuální projekt. Více informací najdete na stránce www.pilamartinice.cz.

Související příspěvky

Materiál budoucnosti pěnové sklo REFAGLASS zaznamenalo obrovský úspěch

redakce

Stavební Firmy: Klíčové Rady pro Výběr a Aktuální Trendy

redakce

Vačkové spínače nemají vždy stejné vlastnosti a schopnosti

redakce