TIPY

Inteligentní plastová okna nejen pro panelové domy

Vlastníte byt v panelovém domě a potřebujete vyměnit stará a zcela nevyhovující okna? Pro tyto účely slouží tzv. inteligentní plastová okna. Tento typ plastových oken zaručí ideální klima v daném interiéru a také jejich instalace je poměrně snadná. Způsob výměny plastových oken u velké většiny panelových domů je takřka stejný jako u výměny v běžném rodinném domě. Přeci jenom se ale můžeme setkat u některých typů panelových domů s komplikací v kotvení.

Zdivo panelových domů je nejčastěji tvořeno sendvičovou konstrukcí, ve které se uprostřed nachází izolant. U některých typů panelových domů může dojít k tomu, že není možno použít plastová okna standardních stavebních hloubek (70mm až 86 mm). Je to proto, že pozice osy kotvení okna by vycházela ne do zdiva, ale právě do tohoto výše zmiňovaného izolantu. Pro tyto případy jsou tou správnou volbou plastová okna SYNEGO 116 s rozšířenou stavební hloubkou 116 mm.

 

Plastová okna SYNEGO 116

Nový typ plastových oken SYNEGO 116 se od standardních plastových oken neliší pouze v tom, že jejich konstrukční hloubka je rozšířena na 116 mm. SYNEGO 116 mají i další velkou přednost v podobě zajištění ideálního vnitřního klima v celém interiéru. S jejich pomocí, přesně řečeno s jejich patentovaným způsobem infiltrace, lze šetrně a efektivně přivětrávat interiér.

Výměna vzduchu probíhá na bázi podtlakového větrání. Součástí těchto inteligentních plastových oken je větrací klapka s antibakteriálním filtrem (protiprachovým a protipylovým), díky kterému je možno přivést do dané místnosti až 25 m3 čerstvého vzduchu. Nasátý vzduch, než projde rámem až k větrací klapce, je již za tuto cestu částečně předehřán. Současně je ale okno stále zavřeno, tj. nedochází k žádnému omezení zvukové nebo tepelné izolace.

Související příspěvky

Proč se rozhodnout pro přístřešek na auto a na garáž zapomenout?

redakce

Dřevěné prvky do interiéru

redakce

Romantická FaRRa: Vychutnejte pohostinnost Krkonoš v roubenkách Roubal!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.