Search

Vybíráme garážová vrata

Pohodlí, praktičnost a neotřelý design, tyto atributy by při výběru garážových vrat měly být na prvních místech. Jaké máme možnosti?

Stejně jako se dům neobejde bez kvalitních vchodových dveří, garáži zase nesmějí chybět garážová vrata. Ta by stejně jako vchodové dveře měla v první řadě zabránit vstupu nezvaných osob, které v ní nemají co dělat. A obě „zábrany“ by spolu měly designově ladit. Jaké máme možnosti? Vybírat můžete z vrat sekčních, výklopných, roletových a křídlových. Každý model má své přednosti i nedostatky a navíc se nehodí do všech garáží. Pojďme se na ně proto zaměřit.

 

Sekční garážová vrata

Tato vrata na první pohled upoutají. Především v novostavbách působí velice reprezentativním dojmem. Nejenom z tohoto důvodu u zákazníků jednoznačně vedou. Boduje u nich však i jejich konstrukce. Ta je tvořena jednotlivými panely, jež se při otevírání posouvají po kolejnici směrem nahoru. Jednoduchý, ale velice účinný systém, který v garáži šetří místem. Navíc jsou tato vrata velmi tichá a obzvláště ta automatická se snadno ovládají. Umístit se ale nedají do prostor, jež nedisponují dostatečným místem pod stropem. A počítejte také s možností sníženého vstupu do garáže. Zato jsou ale ideálním řešením pro dvojgaráž.

 

Výklopná garážová vrata

Tato vrata, jak název napovídá, fungují na principu vyklápění. Celá se tedy vysouvají pod strop garáže. Také velmi prostý, ale účinný systém. Namáhavou práci za vás přitom opět může odvést dálkové ovládání. Moderní výklopná vrata navíc máte možnost vybavit fotobuňkou. Tento model je ovšem trošku náročnější na prostor. U nižších garáží zkrátka může překážet.

 

Roletová garážová vrata

Hlavní předností tohoto typu vrat je jejich snadná montáž do jakékoliv garáže bez předchozích stavebních úprav. Vrata tvoří jednotlivé lamely, které se při rolování navíjejí na sebe. Opět prosté, ovšem maximálně funkční řešení, které navíc podobně jako u vrat sekčních maximálně šetří prostorem. Mezi nevýhody výrobci uvádějí nižší životnost a horší možnost zabezpečení. To však lze dodatečně zajistit jinými způsoby.

 

Křídlová garážová vrata

Klasikou jsou samozřejmě garážová vrata křídlová. Bytelná, tichá, spolehlivá, odolná a s dlouhou životností. A ze všech typů vrat se nejsnadněji udržují. Pro otevírání se ovšem neobejdou bez rovného terénu. A víte, že i tato vrata dnes můžete mít na dálkové ovládání? Apropos ovládání. Víte třeba, že to už dávno nemusí být ve formě krabičky s tlačítky? Dnešní vrata můžete otevřít a zavřít pouhým bliknutím světel, telefonem a ta opravdu chytrá ovládání jsou schopna přečíst vaši SPZ. Tomu se říká pokrok.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *