TIPY

Chaty z lodních kontejnerů jsou novým hitem. Celá stavba trvá pouhý měsíc!

To, že je chataření jedním z nejoblíbenějších hobby Čechů, asi není třeba nijak vysvětlovat. Tuto vášeň však brzdí jednak vysoká pořizovací cena a také nedostatek kvalitních a již zasíťovaných objektů na klidných místech. Možná i z toho důvodu jsou chaty přestavěné z lodních kontejnerů takovým hitem. Bourají totiž veškeré mýty, které máme o chatách a chalupách zažité.

Tento trend je přitom v ostatních evropských zemích již nějakou dobu zažitý, do Čech se však dostává nenásilně a pomalu. Jak ovšem jednatel společnosti Vyrabimechaty.cz Tomáš Litavský říká, zájem začíná být obrovský. „Těžko říct, jestli na to má vliv i aktuální situace a snaha Čechů mít nějaký objekt určený k odpočinku i zde v tuzemsku, ale poslední měsíce registrujeme zvýšený zájem o chaty. Ozývají se nám jak lidí, kteří touží jen po sezonním úniku, tak ti, kteří hledají místo k celoročnímu odpočinku.“

Fakt, že je možné chatu obývat celoročně, je přitom jednou z největších výhod a společnost na zateplení dokonce poskytuje záruku 40 let. Používá totiž PUR pěnu, která je v dnešní době považována za jeden z nejefektivnějších způsobů zateplení. Uvnitř interiéru je navíc vata a všechna okna mají i izolační trojskla. Najdete v nich ale i elektrické topení a krbová kamna včetně komínu. Určitě se tak nejedná o sezonní záležitost, ale chaty z lodních kontejnerů vám poskytnou pohodlný únik před civilizací po celý rok. „Rád bych zdůraznil, že nechceme chaty nijak profilovat pouze k jednomu účelu. Věřím totiž tomu, že jsou zařízeny natolik pohodlně a provedeny tak precizně a kvalitně, že je možné je obývat za jakýmkoli účelem. Chata tak může být místem k odpočinku, ale i druhým domovem. Záleží na každém, co přesně od ní očekává,“ vysvětluje Litavský poslání projektu Vyrabimechaty.cz.

Důležité je také zmínit rychlost celé přestavby. Ta, jak již bylo zmíněno, trvá necelý měsíc včetně usazení na pozemku klienta. „Přestavba chaty z lodního kontejneru je možná během takto krátké doby i díky tomu, že na ni pracujeme v našich vlastních prostorech. Nejsme tak vázaní časovými možnostmi klienta či nepřízní počasí. Zároveň již máme vybrané a ověřené všechny dodavatele, se kterými spolupracujeme, a tak nám nic nebrzdí dodávku materiálu. Vše probíhá bez zádrhelů a máme ověřené, že jsme od objednávky chatu schopni dostat a umístit na vybraný pozemek do čtyř týdnů,“ doplňuje Tomáš Litavský.

A na kolik chata z lodního kontejneru přijde? Na výběr máte ze dvou možností, které se liší hlavně ve velikosti chaty. „Vetší chata Hanna, která má 25 m2, v tuto chvíli stojí 725 tisíc, což je jedna z cenově nejdostupnějších nabídek na českém trhu. S ohledem na cenu materiálu se však po novém roce počítá se zdražováním. Zájemcům ale nabízíme možnost si u nás chatu na potřebnou dobu uschovat. Je tak možné ji objednat a zadat do výroby nyní, aniž by měl klient k dispozici pozemek,“ říká Litavský. Chcete-li tak do chaty investovat, ale brzdí vás to, že v tuto chvíli nemáte pozemek, nemusíte s koupí váhat. Po dobu úschovy je chata navíc i pojištěná, a tak můžete být kompletně bez obav.

„V rámci předvánoční akce jsme se též rozhodli nyní klientům nabídnout jeden ze tří dárků v hodnotě 6 tisíc korun ke každé zakoupené chatě. Na výběr je z bazénu, trampolíny a grilu a je zcela na klientovi, co mu udělá největší radost. A pokud by si někdo nebyl jistý, zda je tento typ chaty pro něj to pravé ořechové, není nic jednoduššího, než si k nám udělat výlet. Jsme schopni klienta provést po areálu a ukázat mu, jak a s čím pracujeme. To vše samozřejmě za dodržení všech hygienických opatření. Stačí se nám ozvat a dohodneme osobní prohlídku,“ uzavírá Tomáš Litavský za Vyrabimechaty.cz.

Související příspěvky

Nenechte si ujít první Stavební veletrh ONLINE 22.–23. 1. 2021

redakce

Znáte všechny funkce moderních chladniček?

redakce

Koupě není jedinou možností. Tmely na kov znovu vdechnou život kovovým součástkám.

redakce