STAVBA

Pálená taška nebo profilovaná krytina z oceli?

Díky svému klasickému vhledu a vlastnostem patří pálená taška k nejčastějším střešním krytinám vůbec. Bohužel ji nelze využít na každou střechu – u střech s příliš nízkým sklonem či staticky neúnosnými krovy musíte na podobné řešení zapomenout. Naštěstí však existuje jiná možnost, která se klasické pálené tašce až k nerozeznání podobá – profilovaná střešní krytina společnosti Lindab.

Fascinují vás stavby s nádechem minulosti a rádi byste něco z historie vdechli i svému domu? Vsaďte na klasickou pálenou tašku, nebo na alternativu s výrazně nižší hmotností a vysokou odolností – profilovanou střešní krytinu.

 

Výhody pálené tašky

Na pálené střešní tašky různých tvarů narazíte po celé Evropě – s ozdobnými prvky i bez nich. V našich podmínkách se tento typ krytiny aplikuje pravděpodobně nejčastěji. Jde o velmi odolný materiál s dlouhou životností a minimální údržbou. Určitou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena (než v případě ocelové krytiny) a rovněž nutnost pevnějšího krovu – jedná se o těžší materiál.

 

Profilovaná střešní krytina Lindab – v čem je výjimečná?

Je kvalitní, flexibilní, mimořádně odolná a dlouho vám vydrží – její životnost může dosáhnout až šedesáti let, samozřejmě dle konkrétního provedení a okolního prostředí. Její velkou výhodou je snadná a rychlá montáž a nízká hmotnost, díky které můžete ušetřit na dimenzi i rekonstrukci krovu. Hodí se téměř všude – i na velmi nízké sklony střech (už od 14°). Snadno se udržuje – žádné složité úpravy, čištění ani péče nejsou nutné. Výšku vln si můžete vybrat – od 27 mm do 48 mm.

Plech je žárově pozinkovaný a opatřený povrchovou úpravou (Classic, Premium Mat nebo Elite).

Firma Lindab nabízí profilované krytiny Lindab Topline s dvojitou drážkou a výraznou vlnou, Lindab Ideal, která představuje ekonomické řešení a je rovněž nejrozšířenější, Lindab Mega pro domy v románském stylu a Lindab Goodlock bez šroubování v ploše. Všechny zmíněné typy krytin připomínají pálenou tašku a jsou precizně a přesně zpracované.

Krytiny Lindab Topline a Lindab Ideal navíc pořídíte ve variantě Strong – jsou ještě odolnější vůči krupobití a prošlápnutí. Obě jsou extrémně pevné a vhodné do náročnějších klimatických podmínek.

 

Nadčasová elegance

Profilovaná krytina z pozinkované oceli se bude skvěle vyjímat v běžné městské zástavbě i na vesnici a klasický ráz dodá třeba i střeše kostela či moderní novostavbě. Tvar, který připomíná pálenou tašku, střeše propůjčí nadčasový vzhled.

Související příspěvky

ČÍSLO 1 VE ZVUKOVÉ IZOLACI

redakce

Hotel jako dřevostavba

redakce

Kvalita a spolehlivost – stavte s profesionáli PROFI am BAU CM

redakce