INSPIRACE

Zařizujeme dětský pokoj: Klasika, nebo pomíjivé trendy?

V minulosti se většina rodičů do zařizování dětského pokoje příliš nehrnula. Důvod byl prostý – děti rostou příliš rychle a jejich potřeby se mění, tak proč „zbytečně“ utrácet za nábytek a doplňky, které se v místnosti dlouho neohřejí?

V poslední dekádě však nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Tištěné i internetové magazíny o bydlení se plní inspirativními články a fotografiemi na téma dětský pokoj a maminky se snaží království svých ratolesti vyšperkovat do posledního detailu. Čeká to i vás, ale nejste si jistí, zda následovat módní trendy, nebo se naopak vydat cestou nestárnoucí klasiky?

 

Tematický pokojíček je krásný, ale okouká se

Dětský pokoj kompletně v pirátském stylu vypadá na fotografiích skvěle a dítku se v něm bude líbit. Přesněji do doby, než piráty vymění za letadla či jinou zálibu. Koberec s motivem lebky s překříženými hnáty, postel ve tvaru lodi a další stylové dekorace budou najednou překážet. Jenomže komu by se chtělo utrácet za zbrusu nové vybavení, když to staré pořád dobře slouží?

 

Jděte na to chytře

Pokud nemáte v plánu dětský pokoj renovovat několikrát do roka, vsaďte na neutrální nábytek do dětského pokoje a interiér doplňte o tematické dekorace – obrázky, plakáty apod. Jakmile se dítko zamiluje do jiného pohádkového hrdiny, vyměníte pouze je, což je mnohonásobně levnější a výrazně jednodušší, než nákup nového nábytku.

 

 

Využijte prostor do posledního centimetru

Dětský pokoj není nafukovací a vzhledem k tomu, že ho dítko využívá jako noclehárnu, odpočívárnu, hernu a pro mnoho dalších účelů, měl by být maximálně variabilní. Proto je žádoucí, když respektuje dispozice místnosti a využívá její potenciál. V tomto směru je jasnou volbou nábytek na míru, který vám zhotoví zručný truhlář.

Obrátíte-li se na zavedené truhlářství, nebudete litovat. Zkušený řemeslník s vámi probere specifické potřeby vašeho dítěte a vytvoří pro vás nábytek, který mu bude skvěle sloužit po mnoho let. A vy jen čas od času vymalujete a vyměníte dekorace.

Související příspěvky

Parkety jsou jednou z mála podlah, které se dají renovovat

redakce

Soutěž s KYZLINK architects & interior má svou výherkyni! Co vyhrála a na co se můžete těšit vy všichni ostatní?

redakce

Kuchyně inspirované stylem našich babiček okouzlí i vás

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.