INSPIRACE

Led osvětlení v domácnosti

Pokud občas přemýšlíte nad tím, co by mohlo vylepšit vaši domácnost – dát jí šmrnc, tak je to možná právě osvětlení, které může být tou příjemnou změnou, která vyladí vaši domácnost do dokonalosti. Můžeme se těšit z mnoho druhů osvětlení, které dnešní trh nabízí. Díky tomu si lze vybrat přesně takové, které bude vyhovovat právě vám. V dnešní době je již zcela běžnou součástí domácnosti tzv. LED osvětlení, které má nízkou spotřebu, dlouhou životnost a mnoho dalších výhod. Jak ale vybrat to pravé ořechové do kuchyně, obývacího pokoje a dalších místností svého příbytku?

 

Obývací pokoj a ložnice

Do obývacího pokoje je potřeba vybírat opravdu pečlivě, jelikož zde trávíme nejvíce svého volného času a chceme, aby takový prostor byl, pokud možno co nejpříjemnější. Možností je mnoho, ale takovou klasikou, která vám zpříjemní pobyt v obývacím pokoji a zároveň vás nebude rušit například při sledování televize, jsou jisto jistě stropní a nástěnná svítidla. Právě ta nenápadně a harmonicky zapadnou do vašeho interiéru, a nechají vás v klidu vydechnout a dosyta zrelaxovat. Tento typ osvětlení se skvěle hodí například i do ložnice, kde právě zmiňované výhody onoho osvětlení budou plně využity. Pokud si chcete v ložnici číst nebo jen tak lenošit, a přitom nemít osvětlený celý prostor, pak lze použít stolní lampy, které je možné nastavit přesně dle své potřeby.

 

Kuchyň

Další část domácnosti, kde trávíme spoustu času, je kuchyň. Pokud rádi vaříte, jistě oceníte tzv. nábytková světla, která lze umístit nad kuchyňskou linku – třeba pod skříňku, díky čemuž dokonale osvítíte plochu, kde zrovna chutný pokrm připravujete. Co se týče jídelního koutu, zde je to podobné jako u obývacího pokoje. Vhodné jsou stropní či nástěnná svítidla.

Dětský pokojíček

Pokud máte děti a chcete jim vytvořit pohádkový pokojíček plný barev a fantazie, jsou vhodná závěsná svítidla, která jsou k dostání v mnoha barevných provedeních. Do dětského pokojíčku tak opravdu skvěle zapadnou.

Je opravdu mnoho možností, jak obohatit svoji domácnost. Tak buďte kreativní a nebojte se vybrat dle svého vlastního vkusu přesně takový kousek LED osvětlení, který z vašeho příbytku vykouzlí příjemné útočiště, kam se budete každý den s chutí rádi vracet!

Související příspěvky

Moderní interiérová klasika? Dřevěný nábytek!

redakce

Kuchyně inspirované stylem našich babiček okouzlí i vás

redakce

Rustikální kolekce Kährs Da Capo v praxi – čtyři dekory na ploše 155 m2

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.