INSPIRACE

Udírna do každé domácnosti

Máte vlastní dům, který má funkční domácnost? Máte dvorek, zahradu nebo alespoň terasu, která vám říká „pane“? Chytl vás za srdce vesnický styl života a rádi si pošmáknete na něčem pikantním? Pak vám nesmí chybět domácí udírna.

Udírna je prostředkem, v jehož útrobách vzniká jedna z největších delikates, kterou na vesnicích milovali před stovkami let a budou si ji hýčkat navěky. Řeč je o domácím uzeném masu, které berou na milost dokonce i lékaři, kteří obvykle u jiných sortimentů zvedají varovný prst před hodnotami cholesterolu nebo jiných medicínských ukazatelů. Uzené je fenomén, který pro svou chuť nezná bratra, ani hranice.

Patent na delikatesu

Kdo zná recept výroby, má patent na dobré žití, který otevírá i ty dveře, které byly doposud zavřeny. Uzená dobrůtka podráždí chuťové buňky a vytvoří potenciál i pro budoucí konexe. Neboť, kdo poprvé ochutná, záhy pochopí, že jednou nestačí a za trochu domácího uzeného vám bude „zobat“ z ruky.

Tajemství úspěchu spočívá ve výběru správné udírny. Mezi nejmodernější udírny, které jsou na českém trhu k dostání, patří značky Bradley a Borniak. Vyznačují se velkou kapacitou. Vleze se do nich najednou až 20 kilo masa, a tak lze symbolicky říci, že lze udit nejen pro celou rodinu, ale i pro celou vesnici. Maso se udí na kovových roštech a nebo se rozvěsí na háčky.

Výběr udírny

V kamenných prodejnách firmy VLADEKO si lze osahat celkem 13 druhů elektrických udíren, které představují to nejlepší na trhu. Jedná se o udírny s manuálním, či digitálním ovládáním. Mezi nejlevnější patří udírna Bradley Smoker Original 4 se čtyřmi rošty a manuálním ovládáním s regulačním knoflíkem. Je vhodná pro pomalé uzení a sušení masa, sýrů a zeleniny. Jako palivo pro uzení se používají lisované dřevěné brikety Bradley z různých druhů dřeva. Kapacita udírny je 13 až 15 kg masa. Pořídit se dá za dumpingovou cenu od 12 tisíc korun.

Vlastnit soukromou udírnu je investicí, která se vám vrátí a rozhodně vyplatí. Kdo by nechtěl mít lahodné masíčko vlastní výroby kdykoliv k dispozici? S produkty z e-shopu GrilyKrby.cz to nikdy nebylo snadnější.

Související příspěvky

Bez dokonale zařízené kuchyně se delikatesy prostě uvařit nedají

redakce

Soutěž s KYZLINK architects & interior má svou výherkyni! Co vyhrála a na co se můžete těšit vy všichni ostatní?

redakce

Úklidová firma, která perfektně myje a leští okna. Mytí oken Praha

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.