INSPIRACE

Pojištění majetkové, domácnosti a nemovitosti: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Každý zodpovědný majitel bytu, domu či třeba rekreační chaty by měl myslet na svoji ochranu a bezpečí. Jistou míru ochrany před řáděním přírodních živlů, zloději i před vlastním chováním nabízí právě pojištění. Existují 3 různé druhy pojištění vztahující se k nemovitostem, o kterých byste určitě měli vědět a ještě lépe – zřídit si je. Jaké a proč?

realizace-bydleni.cz_online_ergo_cz_01

  1. pojištění domácnosti

Řádné pojištění domácnosti by měl mít sjednáno každý majitel bytu či domu. Toto pojištění se totiž vztahuje na škody, které jsou způsobeny na vybavení domácnosti. Pojistka kryje škody způsobené na movitých věcech, jako jsou elektrospotřebiče, nábytek, osvětlení, v pojistce jsou zahrnuty také peníze a cennosti, které máte doma uložené, dále také zvířata a vztahuje se i na stavební součásti, které přiléhají k vnitřním prostorám domácnosti. U tohoto typu pojištění se vyplatí, když je pravidelně (cca jednou za 3 roky) aktualizováno, a to zejména v případě, když si kupujete nové vybavení.

 

  1. pojištění nemovitosti

Pojistit si můžete dům, byt i rekreační objekt. Pojištění nemovitosti se vztahuje na budovu jako takovou a současně i na drobné stavby (jako je studna, septik apod.), které se nacházejí na vašem pozemku. Pojistka zpravidla kryje i škody způsobené na stavebním materiálu, rostlinných kulturách, bazénu, zahradním osvětlení apod. Vztahovat se také může na solární panely a podobné vybavení.

realizace-bydleni.cz_online_ergo_cz_02

  1. pojištění majetku

Majetkové pojištění je možné chápat jako kombinaci obou předchozích. Je možné s ním pojistit byt či dům a současně i jeho vybavení. Ne ovšem v takovém rozsahu, jako když uzavřete pojistky zvlášť. Je tedy nezbytně nutné si přečíst smlouvu a zjistit si, na co vše se pojištění vztahuje a na co nikoliv.

Nepodceňujte sílu pojištění. Je vaší jistotou, že v případě pojistné události jako může být řádění přírodních živlů, loupež či jiné situace, dostanete za vaše zničené věci finanční kompenzaci. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se ještě na tento článek.

Související příspěvky

Z našich produktů vybíráme: Recepce

redakce

Rohové vany jsou hitem dnešní doby

redakce

Nová podlaha se starým vzhledem

redakce