INSPIRACE

Okna proti hluku

Bydlíte nad frekventovanou křižovatkou nebo se díváte z okna přímo na fotbalový stadion? Rozčilují vás hluční sousedé, kteří křičí ve dne v noci? Už máte dost kytar pouličních umělců, jež se vám usídlili pod okny? Přemýšlíte, jak uniknout hlukovému smogu? Ne, nemusíte se stěhovat. Řešení je daleko snazší. Pořiďte si protihluková okna. Fungují spolehlivě, snad jen jestli nebydlíte na letišti.

 

Jaká je míra snesitelného hluku?

Hodnoty hluku, které se vnímají jako snesitelné, se pohybují okolo 36 dB. Pokud hluk dosahuje větší hodnoty, je záhodno situaci řešit. Akustický útlum lze docílit patřičnou skladbou okna a dají zvládnout i vyšší hodnoty, 42 dB a více. U protihlukových oken vždy záleží na konstrukci, velikosti skla, zasklívací tloušťce, ale také na požadavku na tepelně izolační vlastnosti skel (hodnotu Ug). Návrh protihlukových skel je vždy vhodné probírat individuálně a s patřičným odborníkem.

 

Protihluková okna vyřeší spolehlivě váš problém s hlukem

Proti běžnému hluku nemusíte investovat finanční prostředky jen do speciálních protihlukových oken. Zdaleka vám postačí standardní izolační dvojskla, nebo ještě lépe trojskla. I ty dobře tlumí běžný hluk.

Obvykle postačí k zamezení hluku okna s běžnými dvojskly či trojskly.

 

Jestliže však míra hluku je vyšší, doporučuji vsadit na jistotu. V tomto případě jsou protihluková okna skutečně nejvhodnějším řešením. Vaše dilema, zda postačí dvojskla či trojskla nebo budou nutná protihluková okna, můžete rozseknout kontrolním měřením hluku. A jaký je vlastně rozdíl mezi jednotlivými okny? Protihluková okna jsou zkrátka a dobře účinnější díky svým unikátním vlastnostem. Oproti běžným dvojsklům či trojsklům jsou tabule protihlukových oken tlustší, také prostor mezi jednotlivými tabulemi skla je větší, a navíc je vyplněn speciálním vzácným plynem. Protihluková okna pro zvýšení účinnosti jsou zasklena speciálními skly s fólií, díky které mají navíc i bezpečnostní efekt.

 

Jaké materiály vybírat pro rámy?

I zde vsaďte na jistotu. Plastová, dřevěná nebo hliníková okna, jež jsou vyrobena z kvalitních komponentů a materiálů jsou tím nejlepším řešením. Klasickým příkladem výrobce kvalitních protihlukových oken je česká společnost Oknoplastik. Plastová okna vyrábí z 5 nebo 7komorových profilů SALAMANDER a osazuje je kvalitním německým kováním SIEGENIA-AUBI.

Dřevěná okna v provedení eurookna a termookna vyrábí z kvalitního smrku, který je lehký, pružný a pevný nebo z borovice. Ta má oproti smrku vyšší obsah pryskyřice a je díky tomu odolnější vůči povětrnostním vlivům. Některé typy oken jsou vyrobeny také z tropického polotvrdého dřeva Meranti, jež má malou objemovou roztažnost a vysokou tvarovou stálost. To je skvělá volba především pro náročnější zákazníky.

 

Oknoplastik nabízí i elegantní hliníková okna

Mimořádně odolné a trvanlivé rámy pro protihluková okna jsou vyráběny z hliníku. Mají mimořádně elegantní design a vždy vybočí svojí krásou z řady. Hliníková protihluková okna sluší nejvíc moderním novostavbám, ale sladíte je i se staršími domy, stačí, když vyberete správnou barvu.

Hliníková okna mají také minimální nároky na údržbu a díky extrémně těsnící vložce typu EDPM, výborně zabraňují pronikání vody. Mají také výplň plněnou polyuretanovou pěnou, jež poskytuje vynikající tepelnou izolaci.

 

Oknoplastik má ve své nabídce širokou škálu hliníkových oken.

 

Z vlastní zkušenosti víme, že protihluková okna přinesou do vašeho bydlení komfort, zajistí vám klidný spánek a spolehlivě eliminují hluk z ulice, který působí negativně na psychiku a ničí vám požitek z jinak krásného bydlení.

Související příspěvky

Jak se dělají vrty pro tepelná čerpadla

redakce

Nechcete na víkendy kupovat starou chatu? Nechte si postavit novou!

redakce

I česká otopná tělesa mohou být známá po celém světě

redakce