BYT INSPIRACE

Jak správně zařídit ložnici?

Ložnice je místnost, jejíž zařízení by se mělo řídit hned několika důležitými pravidly. Pokud nebudete nad vybavením ložnice přemýšlet, potom nečekejte, že se vám bude spát dobře. Nevíte si rady? Nevadí, právě v tomto článku vás seznámíme s hlavními zásadami při zařizování ložnice, se kterými půjde vše snadno!

 

Postel je alfou a omegou

Ložnice by měla být oázou klidu. Musí být zařízena tak, aby byla vytvořena klidná a pro vás maximálně příjemná atmosféra. Základem každé ložnice je samozřejmě postel. Důležité je její umístění v prostoru a samozřejmě i samotné provedení. Postel by měla být centrem ložnice. Určitě by neměla být umístěna u okna ani u dveří. Čelo postele patří ke zdi a to nejlépe v takovém úhlu, abyste dobře viděli na vchod. Co se týče konstrukce, u ní je třeba dbát na kvalitu. Z hlediska materiálu jsou skvělou volbou postele z masivního dřeva. Nesmíte zapomenou ani na kvalitní rošt a matraci. Právě tyto dva komponenty výrazně ovlivňují kvalitu spánku. V blízkosti postele by neměly chybět stolky, na které si můžete odložit brýle, knihu apod.

zostava-atriss_1-spalna

Co dál?

Je třeba myslet na to, aby prostor v ložnici byl vzdušný. Nesnažte se proto zařizovat ji mnoha kusy nábytku. Dobré je mít v ložnici ještě toaletní stolek a skříně na uložení věcí. Důležité je, aby spolu jednotlivé kusy nábytku ladily. Je prosto lepší, když si pořídíte kompletní sestavu. Pravda je, že ložnicové sestavy bývají levnější, než kdybyste kupovali každý kus nábytku zvlášť. Myslet musíte i na barvy. Zde žádné omezení neexistuje – jednoduše proto volte takové, které lahodí vašemu oku.

 

Kde výhodně?

Pokud chcete koupit moderní a kvalitní nábytek do ložnice, doporučujeme internetový obchod nabytekmagenta.cz. V jeho sortimentu najdete ložnicové sestavy, stolky, skříně a mnoho dalšího, vždy v prvotřídní kvalitě a za ceny, které vás mile překvapí.

Související příspěvky

Komody do každé české ložnice

redakce

Lampy a lampičky za super cenu!

redakce

Chytré řešení pro dřevěné fasády.

redakce