DŮM TIPY

Okna s nejdelší životností? Jednoznačně dřevohliníková!

Jen málokdy se propojením dvou zcela různorodých materiálů dosáhne tak vysoké kvality, jako je to v případě spojení přírodního masivního dřeva a hliníku v oblasti oken. Jestliže hledáte elegantní okna, která vám vydrží v perfektním stavu opravdu dlouho, měli byste se na dřevohliníková okna zaměřit blíže. My si dnes představíme jejich základní charakteristiku.

 

Masivní dřevo v hliníkovém opláštění

Skvělých vlastností dosahují dřevohlíníková okna především díky technologii výroby, kdy je klasické dřevěné okno vybaveno moderním hliníkovým opláštěním. Právě tato výroba je unikátní především proto, že okna mají prakticky neomezenou životnost. Dřevo je totiž chráněno před působením vnějších vlivů a výrazně se tedy zpomaluje jeho proces stárnutí a ztráty vlastností. Díky hliníkovému opláštění jsou tato okna zcela bezúdržbová.

3072 

Velká variabilita barev i velikostí

Další významnou předností dřevohliníkových oken je jejich variabilita. A to jak v oblasti designu, tak v oblasti velikostí. Hliník dodá konstrukci oken dostatečnou pevnost, takže je možné vyrábět také okna větších rozměrů. Velkorozměrová okna jsou v dnešní moderní architektuře velmi žádaná. Stejně tak, jako jsoužádaná i okna v originálním barevném provedení. Hliníkové opláštění může být vyrobeno v libovolném designu.

 

Ne všichni výrobci mají dřevohliníková okna v nabídce

Dřevohliníková okna jsou v současnosti nejnovějším druhem oken na našem trhu. Proto je zatím nenajdete v nabídce všech výrobců, ale jen u prověřených společností. Technologie jejich výroby je totiž velmi složitá a jsou zapotřebí zkušenosti a špičkové stroje. Jedním z mála českých výrobců těchto druhů oken je například společnost Vekra. Dřevohliníková okna Vekra jsou dokonce nabízena v pěti produktových řadách. Každá produktová řada je odlišná a má svá specifika. Každý si tak může vybrat, jaký model bude nejlepší pro konkrétní využití.

Detailní informace můžete najít přímo na www.vekra.cz.

Související příspěvky

Mýtus čisté podlahy: hladký povrch nemusíme vysávat, stačí ho vytřít

redakce

Opravdu kvalitní průmyslová čerpadla jedině od Evicomp

redakce

Kazetové markýzy mají budoucnost

redakce