BYT DŮM

Kupovat „zaručeně česká okna“ se vyplatí

Dosluhují už na vašem domě stávající okna s čím dál blíže je nutnost jejich výměny za nová? V takovém případě byste se u výběru nových oken měli zaměřit hned na několik parametrů. A rozhodně se nejedná jen o cenu. Výběr na základě ceny nemusí být vždy správným řešením.  Již mnoho domácností, které koupily okna s velmi nízkou cenou, mělo s těmito okny následné problémy. Okna totiž byla mnohdy polské výroby, nesplňovala potřebnou kvalitu a hlavně bylo vyřešení problému s polskou stranou velmi složité.vekaslide_82

 

Jak se vlastně poznají Zaručeně česká okna?

Program „Zaručeně česká okna“ je certifikát, udělovaný výhradně těm výrobcům, kteří skutečně vyrábějí okna a dveře v České republice a také prodejcům, kteří prodávají tyto tuzemské produkty. Certifikátem je tedy garantován ryze český původ oken, vyráběných přesně podle platných norem a předpisů. Tento certifikát e také garancí toho, že výrobce bude následně řešit záruční nebo pozáruční servis či poradenství. U oken polské výroby s těmito jistotami počítat nemůžete.

 

Jak poznat, jestli jde skutečně o platný certifikát

Vynalézavost českých podvodníků nezná meze, a tak je zapotřebí zjistit, zda se jedná skutečně o pravý a aktuální certifikát. Plastová okna, dřevěná okna i hliníková okna z české výroby si mohou o certifikát zažádat. Po důkladném posouzení jim buď bude, nebo nebude přidělen. Platný certifikát Zaručeně česká okna, poznáte podle certifikátu s vyplněným IČO, aktuálním rokem a podpisem zástupce Asociace českých výrobců otvorových výplní. Certifikované firmy mohou také používat certifikační razítko (v elektronické či tištěné formě), které je také doplněno o aktuální letopočet.

 

softline_79Na našem trhu se najdou i výrobci, kteří získali toto osvědčení 3x za sebou

Na našem trhu se najdou i takoví výrobce oken, kteří získali ocenění „Zaručeně česká okna“, třeba 3x za sebou. Mezi takové firmy se řadí například společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. Tato firma se řadí k největším výrobcům výplní stavebních otvorů na českém trhu. Díky své kvalitě a dlouholeté tradici disponuje nejen certifikátem „Zaručeně česká okna“, ale také velkým množstvím dalších ocenění, které jen dokazují vysokou úroveň kvality nejen samotné firmy, ale také nabízených produktů.

 

Přesvědčte se sami na www.bohemiaplast.cz.

 

Související příspěvky

Aby vám při příchodu domů nepršelo za krk

redakce

Zapojte se do super Letní akce Michelin 2012!

redakce

Známka HiPe – označení kvality pro peletová kamna

redakce