DŮM ZAHRADA

Potřebujete na zahradě koutek pro odpočinek, relaxaci a posezení – vyzkoušejte altány!

Každá zahrada u rodinného domu by měla mít místo určené pro relaxaci, odpočinek a rodinná posezení. Ideální volbou je vytvoření dřevěné stavby, která bude pro tyto účely trvale sloužit. Možná si myslíte, že jedinou možností jsou pergoly. Pergoly sice jsou nejčastější dřevěnou zahradní stavbou, ale rozhodně ne jedinou. V dnešním článku se zaměříme zejména na altány, další druh dřevěných staveb na zahrady.

altan-Pavilon_390x390-3-1423751942

Altány dodají zahradám větší eleganci

Pergoly i altány jsou druhy zahradních staveb, které slouží pro vytvoření odpočinkové a relaxační zóny s ochranou před sluncem a ostatními venkovními vlivy. Oba druhy jsou vyráběny z masivních dřevin a možná se zdají stejné. Jeden zásadní rozdíl mezi těmito dvěma stavbami ale přeci jen najdete. A týká se designu. Zatímco pergoly jsou spíše zaměřené na účelovost a jednoduchost, altány kladou větší důraz na design. I ten je totiž na zahradách zapotřebí.

pergola-standard-300-470-0-l-1423753837

Příklad konkrétního provedení – Altán Pavilon

Altán může mít mnoho různých variací provedení. My si představíme jeho typickou a charakteristickou podobu. Přesně tu splňuje altán Pavilon, od výrobce Delta Svratka s.r.o., předního českého výrobce dřevěných zahradních staveb. Pavilon je model velmi pěkně řemeslně opracovaného altánu, určeného především pro ty zákazníky, kteří ocení klasické tesařské spojení stojek s vaznicemi na čep a dlab. Vyráběn je z kvalitního smrkového, strojově opracovaného řeziva. Typické jsou 3 stojky v každém rohu, které zajišťují vysokou stabilitu konstrukce. Střecha je tvořena palubkovým záklopem tl. 19 mm a základní střešní krytinou je nenasákavá lepenka V13. Protože je Delta Svratka s.r.o. výrobcem s dlouholetou tradicí a zkušenostmi (založena již v roce 1991) nabízí svým zákazníkům také možnost úpravy altánu podle vlastních představ. Stejně tak je k altánům nabízeno i široké příslušenství.

zahradni-altan-Pavilon-2,9-2,9-(4)-1423751942

Detailní informace o altánech Pavilon se dozvíte na www.domky-delta.cz.

Související příspěvky

Pergola nesmí chybět u žádného domu

redakce

Jak postupovat při rekonstrukci půdy?

redakce

Řešíte nová okna? Obraťte se na specialisty

redakce