Search

Jak bojovat proti přehřívání rodinného domu v horkých letních dnech?

Zaskočila vás aktuální tuhá zima, kdy jste museli dlouho a hodně topit? Už jste se skutečně těšili na příchod teplejšího letního počasí? Konečně jsme se dočkali. Jenže i teplé počasí má svá jednoznačna úskalí. Slunko může přehřívat interiér v domácnostech a pobyt uvnitř může být stejně nepříjemný, jak pobyt na přímém slunci. Jak tomu zabránit? Ještě stále se dá něco dělat.

 

Jak dochází k přehřívání interiéru?

Nejčastěji se s přehříváním interiéru setkávají majitelé starších rodinných domů. Většina rodinných domů trpí základním nedostatkem. Vysoké teploty rozpalují střechy domů do ndprůměrných hodnot. Střešní krytina je rozpálená a doslova z ní sálá velké teplo. Teplo sálá všemi směry. Stropy bez tepelné izolace nejsou pro sálající teplo žádnou větší překážkou a právě skrze ně prochází až do obytných místností. Obytné místnosti se tak mění v suché sauny.

 

Jak zabránit teplu, aby sálalo až do vašeho obýváku?

Jestli se nechcete při sledování televize potit, musíte zamezit, aby se sálavé horko dostalo až do obytných místností. Nejlepším řešením je zateplení stropů a podlah na vaší půdě. Tepelná izolace brání pronikání tepla a udržuje tak v obytných místnostech interiéru příjemnější klima. Mezi nejefektivnější technologie a materiály pro tuto činnost se řadí zateplení foukanou minerální izolací. Ta vytvoří na volnějších plochách půd i v dutinách souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat.

Investice, která se skutečně vyplatí

Zateplené stropy rodinných domů jsou pro vás přínosem nejen v horkém letním počasí, ale také v zimní sezóně. I v zimě brání tato tepelná izolace pronikání tepla. Tentokrát se ale jedná o to, že udržuje teplý vzduch déle ve vaší místnosti. Výrazně sníží intenzitu vytápění a náklady na vytápění až o celých 30%. Specialistou v této oblasti je firma Foukané Izolace s.r.o., která dokáže plochu o rozloze 100m2 zateplit za asi 3-5 hodin bez nepořádku a bez stavebního ruchu.

Detailní informace najdete na internetových stránkách www.foukaneizolace.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *